Paryż zaprasza mistrzów

08.12.2006

Pod takim hasłem już od wielu lat organizowane są przez wrocławskich matematyków Mistrzostwa Polski w Grach Logicznych i Matematycznych.

Ten znakomity konkurs rozgrywany jest w wielu kategoriach, a najlepsi w każdej z nich pojadą jak co roku do Paryża na Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Logicznych i Matematycznych.

Termin nadsyłania dpowiedzi do I etapu mija 15 grudnia. Szczegóły na stronie organizatorów: Paryż zaprasza mistrzów.

Sudoku reaktywacja - czyli II mistrzostwa Polski w sudoku

24.12.2006

W świątecznym numerze tygodnik "Polityka" zamieścił trzy zadania do pierwszego etapu w II mistrzostwach Polski w sudoku. Mistrzostwa zakończą się finałem 24 marca 2007 r, a tytułu mistrzowskiego będzie bronił Michał Karwański z Warszawy.

Łukasz Bożykowski zdobywcą III Pucharu Polski !!!

09.12.2006

24-letni Łukasz Bożykowski ze Szczecina zwyciężył dziś w finale III Pucharu Polski w rozwiązywaniu łamigłówek. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu - Paweł Kwiatkowski z Torunia. Trzeci był Michał Borny, a czwarty Paweł Tatarczak - obaj z Warszawy. Piąte miejsce zajęli wspólnie Rafał Bryś z Opola i Jakub Caban z Wrocławia. W finale (3 części, 37 zadań) wystartowały 42 osoby. Na razie publikujemy samą listę wyników. Pełna relacja (bardziej szczegółowe wyniki, zadania, rozwiązania, zdjęcia) - pojawi się na naszych stronach w ciągu kilku dni.

Na kilka ostatnich godzin AD 2006 oraz na kilkadziesiąt godzin AD 2007 proponujemy konkurs noworoczny jak zwykle (bo to już drugi raz) z symbolicznymi, ale fajnymi nagrodami. Szczegóły – na naszym forum w wątku „Noworoczny Konkurs SFINKSA 2006/2007”.

Są już wstępne wyniki eliminacji III Pucharu Polski oraz rozwiązania zadań eliminacyjnych. Link w ramce obok.

III Puchar Polski wystartował! W każdej chwili można się jeszcze włączyć do rywalizacji i wziąć udział w eliminacjach. Rozwiązania można wysyłać 20 listopada (poniedziałek) do godz. 12.00. W finale na zwycięzcę czeka prawdziwy puchar, a na najlepszych nagrody rzeczowe i 5 miejsc w finale Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek.

Jan Mrozowski wicemistrzem świata w sudoku!!!

14.11.2006

Na rozegranym 15 października w Londynie finale internetowych mistrzostw świata w sudoku 2-gie miejsce zajął Jan Mrozowski – student I-go roku matematyki stosowanej na AGH w Krakowie. Gratulujemy!!!

Sfinks został przedstawicielem Polski w World Puzzle Federation (WPF) . Jest to międzynarodowa organizacja zrzeszająca miłośników łamigłówek z 35 krajów świata.

Urlich Voigt po raz 5 mistrzem świata !

16.10.2006

Na zakończonych w zeszłym tygodniu XV mistrzostwach świata w rozwiązywaniu łamigłówek w Borowcu w Bułgarii pierwsze miejsce zdobył ponownie Urlich Voigt z Niemiec, który był mistrzem świata w latach 2000, 2001, 2003 i 2005.

Zapraszamy do rozwiązywania zadań treningowych do III Pucharu Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek. Link do zadań i szczegółowych informacji o Pucharze jest obok w ramce. Zamieścimy jeszcze co najmniej 1 zestaw zadań treningowych.

UWAGA!. Organizatrzy przesunęli termin rozpoczęcia się kwalifikacji na 25 września (dopisano 18.09) Już 18 września rozpoczną się internetowe mistrzostwa świata w sudoku. Szczególy podane są na internetowej stronie mistrzostw . Warto zapisac sie juz teraz i potrenować, tym bardziej, że eliminajce polegają na tym, że rozwiązuje się sudoku równoczesnie z innymi osobami. Kto prawidłowo wpisze więcej cyfr - ten wygrywa.

Jakub Caban - należący do Sfinksa - został mistrzem Polski na rozegranych w sobotę X mistrzostwach Polski w rozwiązywaniu zadań logicznych.

Finał III Pucharu Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek odbędzie się 25 listopada br. w Warszawie. Eliminacje do Pucharu zostaną rozegrane w internecie w dn. 17-20 listopada. Więcej szczegółów i zadania treningowe - w pierwszej połowie września.

Na rozegranych 10 i 11 marca br. we Włoszech mistrzostwach świata w sudoku pierwsze miejsce zdobyła Jana Tylova 31-letnia ekonomistka z Czech. Drugie miejsce zajął Amerykanin Thomas Snyder 26-letni student z Harvardu a trzecie – wielokrotny mistrz świata w rozwiązywaniu łamigłówek 30-letni amerykański programista Wei-Hwa Huang.

Projekt i wykonanie: WhyBlack