Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych
20.06.2005 21 i 22 maja we Wrocławiu odbyły się finały III Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.
Były one również eliminacjami do XIX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych, które odbędą się w sierpniu bieżącego roku w Paryżu.
Rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych i zawodowych mistrzostwa wyłoniły aż 8 mistrzów Polski. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Kamil Rychlewicz z Łodzi - (klasy III SP)
Jerzy Piekarski z Wrocławia - (klasy IV SP)
Karol Saja z Wrocławia - (klasy V i VI SP)
Radosław Burny z Płocka - (uczniowie gimnazjum)
Martyna Jóźwiak z Bydgoszczy - (uczniowie szkół ponadpodstawowych)
Sławomir Tyszko z Bołgoraju - (studenci i uczniowie szkół pomaturalnych)
Michał Rams z Warszawy - (zawodowi matematycy i informatycy)
Michał Karwański z Warszawy - (pozostali dorośli)
Pełne wyniki (wraz z zadaniami i rozwiązaniami) tego znakomitego konkursu organizowanego od wielu lat przez wrocławskich matematyków znaleźć można w internecie pod adresem http://www.im.pwr.wroc.pl/~rabczuk/gry.html
29.12.2005 Na kilkadziesiąt ostatnich godzin AD 2005 zaproponowaliśmy noworoczny konkurs z symbolicznymi, ale fajnymi nagrodami. Rozwiązania i wyniki - na naszym forum.
Czytaj więcej 27.12.2005 Troszkę po cichu w Polityce pokazała się informacja o X Mistrzostwach Polski w Rozwiązywaniu Zadań Logicznych. Tzn. nie tyle w Polityce, co w dodatku do Polityki nr 51/52 „Sudoku na koniec roku”, a dokładnie ujmując na trzech jego ostatnich stronach.
Czytaj więcej 20.10.2005 Na zakończonych w zeszłym tygodniu XIV mistrzostwach świata w rozwiązywaniu łamigłówek w Egerze na Węgrzech pierwsze miejsce zdobył Urlich Voigt z Niemiec odzyskując tym samym mistrzowski tytuł, który zdobywał już w latach 2000, 2001 i 2003.
Czytaj więcej 11.10.2005 Po pierwszym dniu mistrzostw swiata w rozwiazywaniu lamiglowek (Eger- Wegry) Pawel Kwiatkowski (1310 pkt) jest na 4 tym miejscu w klasyfikacji indywidualnej (na 150 startujacych). Prowadzi Japonczyk Taro Arimatsu (1450 pkt) przed wielokrotnym mistrzem swiata Ulrichem Voigtem z Niemiec (1425 pkt), a na trzecim miejscu jest kolejny Japonczyk - Tatsuya Yamamoto(1355 pkt). W klasyfikacji druzynowej prowadza Amerykanie (5510 pkt) przed Japonczykami (5440 pkt) i Niemcami (5115 pkt). Polska druzyna A (4630 pkt)jest na 6 miejscu a druzyna B (2565 pkt) na 27 (startuje 38 druzyn). Wiecej informacji wkrotce.
Czytaj więcej 25.09.2005 Puchar Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zakończony! Zwyciężył Paweł Kwiatkowski -i tym samym obronił tytuł zdobyty w zeszłym roku. Zajrzyj obok - są tam wyniki i zadania.
Czytaj więcej 22.09.2005 Znamy już listę finalistów, są też szczegółowe informacje dotyczące finałów. W finałach II Pucharu Polski wystartują 54 osoby. >> szczegóły
Czytaj więcej 19.09.2005 Na stronach II Pucharu Polski w rozwiązywaniu łamigłówek (ramka obok) dostępne są już wstępne wyniki eliminacji oraz rozwiązania zadań eliminacyjnych. Ostateczne wyniki eliminacji oraz listę osób zakwalifikowanych do finału opublikujemy jak najszybciej po zakończeniu czasu przeznaczonego na ew. wyjaśnienia i reklamacje - czyli jak najszybciej po upływie 24 godzin od ogłoszenia wyników wstępnych. Wszystkim startującym gorąco dziękujemy za udział w eliminacjach.
Czytaj więcej 18.09.2005 W rozegranym pod koniec sierpnia w Paryżu finale XIX Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych Witold Kubica zdobył złoty medal w kategorii C2 (uczniowie gimnazjum). Oprócz tego ekipa Polski zdobyła jeszcze 3 srebrne medale i 2 brązowe.
Czytaj więcej 18.09.2005 IX mistrzostwa Polski w rozwiązywaniu łamigłówek wygrał ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski w rozwiązywaniu łamigłówek – Paweł Kwiatowski.
Czytaj więcej 16.09.2005 Dostępne są już (patrz obok) zadania eliminacyjne II Pucharu Polski w rowiązywaniu łamigłówek.
Czytaj więcej 29.08.2005 W XIV edycji międzynarodowego konkursu łamigłówkowego Sławek Wójcik zajął (wraz z 8 innymi uczestnikami) 1-sze miejsce. W konkursie wzięło udział 217 osób z 39 państw – w tym najwięcej z USA – 43 osoby, z Turcji 23 i z Polski 17 osób. Wielkie gratulacje dla Sławka! W dowód uznania jego osiągnięcia jako nagrodę SFINKS przyznaje mu miejsce w finale II Pucharu Polski w rozwiązywaniu łamigłówek.
Czytaj więcej 27.06.2005 Mistrzem USA w rozwiązywaniu łamigłówek został Zack Butler, który rozwiązał dobrze 21 z 22 zadań i zdobył 385 punktów na 395 możliwych. Drugie miejsce zdobył wielokrotny mistrz świata Wei-Hwa Huang z 375 punktami a trzecie Jonathan Rivet, który zdobył 335 punktów
Czytaj więcej 05.06.2005 Można już się rejestrować w tegorocznych Mistrzostwach USA w rozwiązywaniu łamigłówek. Zostaną one rozegrane 18 czerwca w sobotę.
Czytaj więcej