Aktualności

III Puchar Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zakończony!

Zdobywcą Pucharu został 24-letni Łukasz Bożykowski ze Szczecina. Drugie miejsce zajął obrońca tytułu - Paweł Kwiatkowski z Torunia. Trzeci był Michał Borny, a czwarty Paweł Tatarczak - obaj z Warszawy. Piąte miejsce zajęli wspólnie Rafał Bryś z Opola i Jakub Caban z Wrocławia.

Organizatorem III Pucharu Polski było Polskie Stowarzyszenie Miłośnik& oacute;w Gier i Łamigłówek SFINKS.


ELIMINACJE

W eliminacjach wystartowało 307 osób, a do finału zostało zakwalifikowanych 55 osób. Pliki z zadaniami pobrano ponad 20 000 razy!

Internetowe eliminacje do III Pucharu Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zostały przeprowadzone w dniach 17-20 listopada 2006. W piątek, 17 listopada, dokładnie o godzinie 12.00 na stronie SFINKSA zostały udostępnione zadania eliminacyjne. Zadania (przynajmniej jedno) należało rozwiązać w ciągu 72 godzin i wypełnić formularz odpowiedzi do godziny 12.00 w poniedziałek 20 listopada.


FINAŁY

W finale wystartowały 42 osoby.

Finał został przeprowadzony w Warszawie w sobotę, 9 grudnia 2006.

W czasie finału uczestnicy mieli do rozwiązania 37 zadań w trzech turach - pierwszej dwugodzinnej ( 15 zadań pisemnych), drugiej półgodzinnej (20 prostych łamigłówek - tzw. sprint) i trzeciej półgodzinnej - łamigłówki manualne.


NAGRODY

Nagroda główna - Puchar Polski w rozwiązywaniu łamigłówek (na zdjęciu).

Pierwsze pięć osób otrzymało prawo startu w finale mistrzostw Polski w rozwiązywaniu łamigłowek, które jednocześnie będą kwalifikacją na mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek (Rijo de Janeiro, październik, 2007)

Pierwszych 12 osób otrzymało książki ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.

              


Wszyscy uczestnicy otrzymali łamigłówki ufundowane przez firmę Matejuk.pl (te, które rozwiązywali w 3 części) oraz pamiątkowe dyplomy.

 

• • •


FUNDATORZY NAGRÓD,
FIRMY I INSTYTUCJE WSPÓŁPRACUJĄCE

Biuro Edukacji
Urzędu m.st. Warszawy
• • •

Partnerzy Fundacji:

Microsoft Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack