Aktualności

V PUCHAR POLSKI W ROZWIĄZYWANIU ŁAMIGŁÓWEK
ZADANIA
 Zadania w formacie
 PDF (220kB)
 Zadania w formacie
 WORD (150kB)

ELIMINACJE ZAKOŃCZONE!
Sprawdź wyniki.

 


W piątek, 21 listopada 2008 roku dokładnie o godzinie 12.00 rozpocznie się V Puchar Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek.

Na rozwiązanie zadań uczestnicy będą mieli 3 dni (... i 3 noce). Rozwiązania zadań należy przesłać najpóźniej w poniedziałek 24 listopada do godziny 12.00.

Dlaczego warto wziąć udział w eliminacjach V Pucharu Polski?

 

  • po pierwsze aby walczyć o finał - a w finale o Puchar Polski - jedno z najcenniejszych trofeów dla miłośniczek i miłosników łamania głowy
  • po drugie aby walczyć o punkty w rankingu łamigłówkowiczów - pierwszych dziesięć osób z rankingu wchodzi do finału Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Łamigowek, a tylko w tych mistrzostwach można dostać się do polskiej reprezentacji na mistrzostwa świata.
  • po trzecie, równie ważne jak dwa poprzednie - dla frajdy i dla możliwości porównania się z innymi

Przed rozpoczęciem eliminacji warto rozwiązać zadania z poprzednich edycji Pucharu Polski i Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Łamigłowek.

ZASADY ELIMINACJI

Aby wziąć udział w Pucharze należy się zarejestrować.

Zadania w formacie pdf i word pojawią się na tej stronie w piątek dokładnie o godzinie 12.00. Zadania można rozwiązywać przez cały weekend. Część zadań będzie posiadać wyłącznie jedno rozwiązanie, ale będą też zadania optymalizacyjne, w których należy znaleźć jak najlepsze rozwiązanie.

Po rozwiązaniu zadań (przynajmniej jednego) odpowiedzi do tych zadań należy przepisać do formularza odpowiedzi. Odpowiedzi można wysłać tylko raz. Ostateczny termin wysyłania odpowiedzi to poniedziałek, godzina 12.00 - o tej godzinie formularz odpowiedzi stanie się niedostępny, prosimy więc nie czekać z wysłaniem do ostatniej sekundy.

Prosimy o bardzo uważne przepisywanie odpowiedzi do formularza, ścisłe przestrzeganie formy odpowiedzi oraz dwukrotne sprawdzenie, czy odpowiedź jest wpisana przy właściwym zadaniu - niestety, tego typu błędy pojawiają się co roku. Nie uwzględniamy reklamacji związanych z nie dość uważnym wypełnianiem formularza.

Za każde poprawnie rozwiązane zadanie przyznawane będą punkty. 64 osoby, które w eliminacjach zdobędą największą liczbę punktów zostaną zaproszone na finał, który odbędzie się w grudniu. Życzymy owocnych zmagań :-)

• • •

 
 

 

 

• • •

 

 


Partnerzy Fundacji:

Microsoft Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack