Aktualności

• • •
XII MISTRZOSTWA POLSKI W ŁAMANIU GŁOWY

10 maja 2008 roku o godzinie 12.30 na naszych stronach internetowych rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy. Do rozwiązania było 15 zadań o różnym stopniu trudności. Czas na rozwiązanie zadań - 150 minut. W eliminacjach wystartowało 241 os& oacute;b.

FINAŁ

Do finału zaproszonych zostało 77 osób. Finał odbył się w sobotę 31 maja 2008 roku w Warszawie. Zwycięzcą został Paweł Kwiatkowski - najbardziej utytułowany polski łamigłówkowicz ostatnich lat. Z zaproszonych ponad 70 osób wystartowało 46. Do rozwiązania było w sumie 25 zadań w dwóch godzinnych rundach.

REPREZENTACJA NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

W składzie reprezentacji Polski na 17-tych mistrzostwach świata w rozwiązywaniu łamigłówek, które odbyły się w Mińsku na Białorusi znaleźli się: Agnieszka Buczma, Przemysław Dębiak, Jan Mrozowski i Tomasz Krajewski (nie wszystkie osoby z najlepszej czwórki w naszych finałach mogły wziąć udział w mistrzostwach świata). Polska zajęła w klasyfikacji drużynowej 13 miejsce. Więcej informacji o mistrzostwach świata znajduje się w aktualnościach na stronie głównej.