Aktualności

II Puchar Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zakończony!
Zwyciężył Paweł Kwiatkowski, drugie miejsce zajął Michał Borny, a trzecie Tomasz Krajewski. Gratulujemy !!!

Organizatorem II Pucharu Polski było Polskie Stowarzyszenie Miłośników Gier i Łamigłówek SFINKS.

• • •

ELIMINACJE
Internetowe eliminacje do II Pucharu Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zostały przeprowadzone w dniach 16-19 września 2005. W piątek, 16 września, dokładnie o godzinie 12.00 na stronie SFINKSA zostały udostępnione zadania eliminacyjne. Zadania (przynajmniej jedno) należało rozwiązać w ciągu 72 godzin i wypełnić formularz odpowiedzi do godziny 12.00 w poniedziałek 19 września.

FINAŁY
Finał został przeprowadzony w Warszawie w sobotę, 24 września 2005. W finale wystartowało 38 osób. W czasie finału uczestnicy mieli do rozwiązania 19 zadań w dwóch turach - pierwszej dwugodzinnej (zadania pisemne) i drugiej półgodzinnej (łamigłówki manualne).

NAGRODY
Nagrodą główną dla czterech najlepszych osób było miejsce w drużynie B na XIV Mistrzostwa Świata w rozwiązywaniu łamigłówek, rozgrywane na Węgrzech w dniach 8-13 października 2005. Skład Polski A został ustalony na mistrzostwach Polski organizowanych przez TMGU.

Osoby, które zostały zakwalifikowane do drużyny B otrzymały dofinansowanie:
  • 400 EURO dla pierwszej osoby (pełny koszt startu na MŚ)
  • 300 EURO dla drugiej osoby
  • 200 EURO dla trzeciej osoby
  • 100 EURO dla czwartej osoby

Uczestnicy II Pucharu Polski otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także nagrody rzeczowe - książki ufundowane przez wydawnictwo Reader's Digest oraz łamigłówki ufundowane przez firmę Intelekt.