Jan Mrozowski najszybszy w MMPwS

04.03.2007

Międzynarodowym Mistrzem Polski w Sudoku został Jan Mrozowski - student I-go roku matematyki stosowanej na AGH w Krakowie. Rozwiązanie 8 zadań zajęło mu niespełna 57 minut.

Drugie miejsce zajął Hindus Ritesh Gupta z New Delhi, a trzecie Paweł Kwiatkowski z Warszawy.

W sumie odpowiedzi nadesłało 213 osób z 22 krajów.

Na stronie mistrzostw dostępne są już oficjalne wyniki mistrzostw.

Dziękujemy wszystkim za udział w mistrzostwach.
Dziękujemy również wszystkim, którzy nam pomogli w ich przeprowadzeniu.

Terminy zawodów organizowanych przez SFINKS-a

30.10.2007

Ustalone zostały terminy Pucharu Polski i mistrzostw Polski w sudoku i w rozwiązywaniu łamigłówek.

Czytaj więcej

SFINKS laureatem konkursu „Rośnij razem z nami”

04.10.2007

SFINKS został laureatem piątej edycji konkursu „Rośnij razem z nami” na najlepsze małe organizacje pozarządowe. Organizowany przez serwis NGOfund (wyniki na dole strony) konkurs ma na celu popularyzację osiągnięć najlepszych niewielkich organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej

Paweł Kwiatkowski ponownie mistrzem Polski

08.09.2007

W rozegranym 8 września w Warszawie finale XI mistrzostw Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zwyciężył Paweł Kwiatkowski. Drugie miejsce zajął Tomasz Krajewski, a trzeci był Michał Karwański.   >>   więcej

Czytaj więcej

Thomas Snyder znowu mistrzem USA w rozwiązywaniu łamigłówek
Bardzo dobry wyn

30.06.2007

Mistrzem USA w rozwiązywaniu łamigłówek, tak jak przed rokiem został Thomas Snyder, z Harvardu, który rozwiązał dobrze 19 z 20 zadań i zdobył 350 punktów na 365 możliwych. Znakomity wynik osiągnął Michał Karwański, który w klasyfikacji międzynarodowej zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej był ósmy

Czytaj więcej

Mistrzostwa USA w rozwiązywaniu łamigłowek już za 5 dni

11.06.2007

Jeszcze tylko 3 dni można rejestrować się w mistrzostwach USA w rozwiązywaniu łamigłówek Adres do rejestracji: http://wpc.puzzles.com . W mistrzostwach mogą brać udział tylko zarejestrowani uczestnicy. Mistrzostwa odbędą się w najbliższą sobotę 16 czerwca.

Czytaj więcej

Ranking

01.06.2007

W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Polski opracowaliśmy prosty ranking najlepszych polskich łamigłówkowiczów. Dziesięcioosobowa czołówka rankingu zakwalifikuje się do finału mistrzostw Polski bez konieczności startu w eliminacjach.

Czytaj więcej

Multiwiadomość czyli: XI mistrzostwa Polski, mistrzostwa USA, ranking i książka

25.05.2007

Nie publikowaliśmy do tej pory takich multiwiadomości, ale ponieważ każdy z poniższych tematów szerzej będziemy mogli rozwinąć dopiero w najbliższym tygodniu, a czas nagli więc prosimy potraktować tę wiadomość jako zapowiedź bardziej szczegółowych informacji, które ukażą się w najbliższym tygodniu.

Czytaj więcej

Thomas Snyder nowym mistrzem świata w sudoku.

04.04.2007

Amerykanin Thomas Snyder zwyciężył w II mistrzostwach świata w sudoku rozegranych w dn. 28.03-31.03 w Pradze. Drugie miejsce zajął Yuhei Kusui z Japonii, a trzecie Peter Hudák ze Słowacji. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Japonia przed USA i Czechami. Drużyna Polska zajęła 6 miejsce, a najlepszy z Polaków – Łukasz Bożykowski był 15. W mistrzostwach wzięło udział ponad 140 osób z 32 krajów.

Czytaj więcej

Wyniki mistrzostw Niemiec w łamigłówkach optymalizacyjnych

27.03.2007

Mistrzem Niemiec w łamigłówkach optymalizacyjnych został Japończyk Tomoaki Tokunaga, drugie miejsce zajął także mieszkaniec Japonii Takayuki Kawahara, a trzecie Holender Rick Uppelschoten. Nieźle wypadli Polacy - Paweł Kwiatkowski zajął w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce, a Krzysztof Doerrfer był 13.

Czytaj więcej

Kadra na mistrzostwa świata w sudoku skompletowana

26.03.2007

Na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem II mistrzostwa świata w sudoku na liście startujących znajduje się 161 osób z 32 krajów z całego świata. Wśród nich polska szóstka: Łukasz Bożykowski, Michał Karwański Jacek Kozicki, Tomasz Krajewski, Kamil Krasuski, Jan Mrozowski.

Czytaj więcej

Wyniki kwalifikacji na mistrzostwa świata

18.03.2007

17 marca w siedzibie Gazety Wyborczej w Warszawie odbyły się ostateczne kwalifikacje do reprezentacji Polski na II mistrzostwa świata w sudoku.Impreza rozpoczęła się od miłego akcentu - czyli od wręcznienia Janowi Mrozowskiemu pucharu za zdobycie tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski w sudoku. Mistrz potwierdził wysoką formę i ukończył kwalifikacje na pierwszym miejscu.

Czytaj więcej

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sudoku

21.02.2007

3 marca br. o. 12.30 na naszych internetowych stronach rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sudoku. Mistrzostwa będą przeprowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim. Mistrzostwa te będą równoczesnie pierwszym etapem kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w sudoku.

Czytaj więcej

Otwarte mistrzostwa NIemiec w łamigłówkach optymalizacyjnych

10.02.2007

To bardzo ciekawie zapowiadające się zawody łamigłówkowe. Mistrzostwa rozpoczynają się 1 marca. Do rozwiązania będzie 20 zadań, a na ich rozwiązanie uczestnicy będą mieli 1 miesiąc!!!.

Czytaj więcej

Partnerzy Fundacji:

Britnet LockMe ER Champ
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack