Ranking

01.06.2007

W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Polski opracowaliśmy prosty ranking najlepszych polskich łamigłówkowiczów.
Dziesięcioosobowa czołówka rankingu zakwalifikuje się do finału mistrzostw Polski bez konieczności startu w eliminacjach.

Ranking opiera się na wynikach mistrzostw Polski w rozwiązywaniu łamigłówek i Pucharu Polski z roku bieżącego i trzech lat poprzednich. Po każdej z tych imprez, a także na przełomie roku ranking będzie uaktualniany.
W rankingu uwzględnia się pierwszych 10 miejsc z każdej z tych imprez. Za 1-sze miejsce otrzymuje się 15 pkt, za drugie 12, za trzecie 9, za czwarte 7, za piąte 6, za szóste 5, za siódme 4, za ósme 3, za dziewiąte 2 i za dziesiąte - 1 pkt.

1-sza dziesiątka mająca prawo startu w finale mistrzostw Polski zaznaczona jest wytłuszczonym tekstem

30.10.2007

Ustalone zostały terminy Pucharu Polski i mistrzostw Polski w sudoku i w rozwiązywaniu łamigłówek.

SFINKS laureatem konkursu „Rośnij razem z nami”

04.10.2007

SFINKS został laureatem piątej edycji konkursu „Rośnij razem z nami” na najlepsze małe organizacje pozarządowe. Organizowany przez serwis NGOfund (wyniki na dole strony) konkurs ma na celu popularyzację osiągnięć najlepszych niewielkich organizacji pozarządowych.

Jeszcze tylko 3 dni można rejestrować się w mistrzostwach USA w rozwiązywaniu łamigłówek Adres do rejestracji: http://wpc.puzzles.com . W mistrzostwach mogą brać udział tylko zarejestrowani uczestnicy. Mistrzostwa odbędą się w najbliższą sobotę 16 czerwca.

Nie publikowaliśmy do tej pory takich multiwiadomości, ale ponieważ każdy z poniższych tematów szerzej będziemy mogli rozwinąć dopiero w najbliższym tygodniu, a czas nagli więc prosimy potraktować tę wiadomość jako zapowiedź bardziej szczegółowych informacji, które ukażą się w najbliższym tygodniu.

Thomas Snyder nowym mistrzem świata w sudoku.

04.04.2007

Amerykanin Thomas Snyder zwyciężył w II mistrzostwach świata w sudoku rozegranych w dn. 28.03-31.03 w Pradze. Drugie miejsce zajął Yuhei Kusui z Japonii, a trzecie Peter Hudák ze Słowacji. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Japonia przed USA i Czechami. Drużyna Polska zajęła 6 miejsce, a najlepszy z Polaków – Łukasz Bożykowski był 15. W mistrzostwach wzięło udział ponad 140 osób z 32 krajów.

Mistrzem Niemiec w łamigłówkach optymalizacyjnych został Japończyk Tomoaki Tokunaga, drugie miejsce zajął także mieszkaniec Japonii Takayuki Kawahara, a trzecie Holender Rick Uppelschoten. Nieźle wypadli Polacy - Paweł Kwiatkowski zajął w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce, a Krzysztof Doerrfer był 13.

Na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem II mistrzostwa świata w sudoku na liście startujących znajduje się 161 osób z 32 krajów z całego świata. Wśród nich polska szóstka: Łukasz Bożykowski, Michał Karwański Jacek Kozicki, Tomasz Krajewski, Kamil Krasuski, Jan Mrozowski.

17 marca w siedzibie Gazety Wyborczej w Warszawie odbyły się ostateczne kwalifikacje do reprezentacji Polski na II mistrzostwa świata w sudoku.Impreza rozpoczęła się od miłego akcentu - czyli od wręcznienia Janowi Mrozowskiemu pucharu za zdobycie tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski w sudoku. Mistrz potwierdził wysoką formę i ukończył kwalifikacje na pierwszym miejscu.

Międzynarodowym Mistrzem Polski w Sudoku został Jan Mrozowski - student I-go roku matematyki stosowanej na AGH w Krakowie. Rozwiązanie 8 zadań zajęło mu niespełna 57 minut.

3 marca br. o. 12.30 na naszych internetowych stronach rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sudoku. Mistrzostwa będą przeprowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim. Mistrzostwa te będą równoczesnie pierwszym etapem kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w sudoku.

To bardzo ciekawie zapowiadające się zawody łamigłówkowe. Mistrzostwa rozpoczynają się 1 marca. Do rozwiązania będzie 20 zadań, a na ich rozwiązanie uczestnicy będą mieli 1 miesiąc!!!.

Projekt i wykonanie: WhyBlack