Wyniki kwalifikacji na mistrzostwa świata

18.03.2007

17 marca w siedzibie Gazety Wyborczej w Warszawie odbyły się ostateczne kwalifikacje do reprezentacji Polski na II mistrzostwa świata w sudoku.Impreza rozpoczęła się od miłego akcentu - czyli od wręcznienia Janowi Mrozowskiemu pucharu za zdobycie tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski w sudoku.
Mistrz potwierdził wysoką formę i ukończył kwalifikacje na pierwszym miejscu.

Kwalifikacje składały się z dwóch rund.
W pierwszej uczestnicy rozwiązywali 5 różnych zadań sudoku siedząc przy stołach i mieli na to dwie godziny czasu. O kolejności miejsc decydowała liczba rozwiązanych zadań, a następnie czas ich rozwiązania. W każdym zadaniu były dopuszczalne trzy błędy – ale za każdy błąd do osiągniętego czasu doliczano 3 minuty.
Zadania nie były najtrudniejsze – ale też i nie całkiem łatwe. Wszystkie pięć zadań rozwiązało 6 osób z 21, które pojawiły się na kwalifikacjach.

Kolejność w tej rundzie była następująca:
miejsce/imię i nazwisko/ liczba prawidłowo rozwiązanych zadań/czas (g:min)

1. Michał Karwański – 5 zadań – 0:56
2. Paweł Kwiatkowski – 5 zadań – 1:10
3. Jan Mrozowski – 5 zadań – 1:15
4. Rafał Gryko – 5 zadań – 1:24
5. Kamil Krasuski – 5 zadań – 1:53 (w tym 6 min za błędy)
6. Ewa Gładysz – 5 zadań – 1:59 (w tym 3 min za błąd)
7. Przemysław Dębiak – 4 zadania – 1:23 (w tym 12 min za błędy)
8. Michał Stajszczak – 4 zadania – 1:33
9. Jacek Kozicki – 4 zadania – 1:45
10. Piotr Sidorowicz – 4 zadania – 1:51
11. Piotr Koziarek – 4 zadania – 2:00
Paweł Tatarczak – 4 zadania – 2:00
13. Wojciech Frączek – 3 zadania – 1:46
14. Piotr Biegoń – 3 zadania – 1:56
15. Krystyna Szczepanek-Lachman – 3 zadania – 1:59
16. Małgorzata Szymborska – 2 zadania – 1:56
17. Magdalena Durska – 2 zadania – 1:58
18. Stanisław Wojciuk – 2 zadania – 1:59
Magdalena Babiarz – 2 zadania – 1:59
20. Anna Frankiewicz – 2 zadania – 2:00
Arkadiusz Szewczyk – 2 zadania – 2:00


Do drugiej rundy, tzw. play–off, awansowało pierwszych 9 osób z pierwszej rundy. Miało awansować 8 – ale jeden z uczestników zadeklarował, że na pewno nie będzie mógł pojechać na mistrzostwa świata i organizatorzy zdecydowali o zaproszeniu do play-off dziewiątej osoby.
W tej rundzie rozwiązywano zadania na flipchartach (tablice do prezentacji). Do rozwiązania były 3 zadania w ciągu jednej godziny. Zadania były łatwiejsze niż w pierwszej rundzie – ale niwelowały to warunki rozwiązywania – zadania trzeba było rozwiązywać na stojąco a diagramy sudoku miał wymiary 0,5 m x 0,5 m, co powodowało, że trudno było objąć wzrokiem cała płaszczyznę zadania.
O kolejności miejsc, tak jak w pierwszej rundzie decydowała najpierw liczba prawidłowo rozwiązanych zadań, a następnie czas rozwiązywania. Błędy tym razem nie były dopuszczalne.

Jako pierwsza skończyła rozwiązywać Ewa Gładysz, ale jedno z zadań rozwiązała źle i w rezultacie zajęła 7 miejsce.

Wyniki rundy – play-off (nie notowano czasu a jedynie kolejność zakończenia rozwiązywania):

1. Jan Mrozowski – 3 zadania
2. Michał Karwański – 3 zadania
3. Jacek Kozicki – 3 zadania
4. Paweł Kwiatkowski – 3 zadania
5. Kamil Krasuski – 3 zadania
6. Przemysław Dębiak – 3 zadania
7. Ewa Gładysz – 2 zadania
8-9. Rafał Gryko – 2 zadania
Michał Stajszczak – 2 zadania

Do tej pory udział w reprezentacji potwierdzili: Jan Mrozowski, Michał Karwański i Kamil Krasuski.
Jeden z uczestników play-off nie może jechać do Pragi, część jeszcze nie potwierdziła możliwości wyjazdu.
Jedną z dwóch tzw. dzikich kart otrzymał Łukasz Bożykowski, który był głównym sędzią zawodów a także sprawdzał zadania przygotowane na zawody. Drugą z tych kart przydzielimy do końca tygodnia i wtedy będzie znany pełny skład polskiej reprezentacji.
Zdjęcia i zadania z obu rund wkrótce pojawią się na naszych stronach.

Gratulujemy zwycięzcom.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych sudokowych zmaganiach.
Dziękujemy patronowi medialnemu Gazeta.pl za gościnę, poczęstunek i przygotowanie sali. Dziękujemy również wszystkim, którzy nas wspierali.

Łukasz Bożykowski
Krzysztof Nagrodzki
Jacek Szczap

Terminy zawodów organizowanych przez SFINKS-a

30.10.2007

Ustalone zostały terminy Pucharu Polski i mistrzostw Polski w sudoku i w rozwiązywaniu łamigłówek.

Czytaj więcej

SFINKS laureatem konkursu „Rośnij razem z nami”

04.10.2007

SFINKS został laureatem piątej edycji konkursu „Rośnij razem z nami” na najlepsze małe organizacje pozarządowe. Organizowany przez serwis NGOfund (wyniki na dole strony) konkurs ma na celu popularyzację osiągnięć najlepszych niewielkich organizacji pozarządowych.

Czytaj więcej

Paweł Kwiatkowski ponownie mistrzem Polski

08.09.2007

W rozegranym 8 września w Warszawie finale XI mistrzostw Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zwyciężył Paweł Kwiatkowski. Drugie miejsce zajął Tomasz Krajewski, a trzeci był Michał Karwański.   >>   więcej

Czytaj więcej

Thomas Snyder znowu mistrzem USA w rozwiązywaniu łamigłówek
Bardzo dobry wyn

30.06.2007

Mistrzem USA w rozwiązywaniu łamigłówek, tak jak przed rokiem został Thomas Snyder, z Harvardu, który rozwiązał dobrze 19 z 20 zadań i zdobył 350 punktów na 365 możliwych. Znakomity wynik osiągnął Michał Karwański, który w klasyfikacji międzynarodowej zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej był ósmy

Czytaj więcej

Mistrzostwa USA w rozwiązywaniu łamigłowek już za 5 dni

11.06.2007

Jeszcze tylko 3 dni można rejestrować się w mistrzostwach USA w rozwiązywaniu łamigłówek Adres do rejestracji: http://wpc.puzzles.com . W mistrzostwach mogą brać udział tylko zarejestrowani uczestnicy. Mistrzostwa odbędą się w najbliższą sobotę 16 czerwca.

Czytaj więcej

Ranking

01.06.2007

W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Polski opracowaliśmy prosty ranking najlepszych polskich łamigłówkowiczów. Dziesięcioosobowa czołówka rankingu zakwalifikuje się do finału mistrzostw Polski bez konieczności startu w eliminacjach.

Czytaj więcej

Multiwiadomość czyli: XI mistrzostwa Polski, mistrzostwa USA, ranking i książka

25.05.2007

Nie publikowaliśmy do tej pory takich multiwiadomości, ale ponieważ każdy z poniższych tematów szerzej będziemy mogli rozwinąć dopiero w najbliższym tygodniu, a czas nagli więc prosimy potraktować tę wiadomość jako zapowiedź bardziej szczegółowych informacji, które ukażą się w najbliższym tygodniu.

Czytaj więcej

Thomas Snyder nowym mistrzem świata w sudoku.

04.04.2007

Amerykanin Thomas Snyder zwyciężył w II mistrzostwach świata w sudoku rozegranych w dn. 28.03-31.03 w Pradze. Drugie miejsce zajął Yuhei Kusui z Japonii, a trzecie Peter Hudák ze Słowacji. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Japonia przed USA i Czechami. Drużyna Polska zajęła 6 miejsce, a najlepszy z Polaków – Łukasz Bożykowski był 15. W mistrzostwach wzięło udział ponad 140 osób z 32 krajów.

Czytaj więcej

Wyniki mistrzostw Niemiec w łamigłówkach optymalizacyjnych

27.03.2007

Mistrzem Niemiec w łamigłówkach optymalizacyjnych został Japończyk Tomoaki Tokunaga, drugie miejsce zajął także mieszkaniec Japonii Takayuki Kawahara, a trzecie Holender Rick Uppelschoten. Nieźle wypadli Polacy - Paweł Kwiatkowski zajął w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce, a Krzysztof Doerrfer był 13.

Czytaj więcej

Kadra na mistrzostwa świata w sudoku skompletowana

26.03.2007

Na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem II mistrzostwa świata w sudoku na liście startujących znajduje się 161 osób z 32 krajów z całego świata. Wśród nich polska szóstka: Łukasz Bożykowski, Michał Karwański Jacek Kozicki, Tomasz Krajewski, Kamil Krasuski, Jan Mrozowski.

Czytaj więcej

Jan Mrozowski najszybszy w MMPwS

04.03.2007

Międzynarodowym Mistrzem Polski w Sudoku został Jan Mrozowski - student I-go roku matematyki stosowanej na AGH w Krakowie. Rozwiązanie 8 zadań zajęło mu niespełna 57 minut.

Czytaj więcej

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sudoku

21.02.2007

3 marca br. o. 12.30 na naszych internetowych stronach rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sudoku. Mistrzostwa będą przeprowadzone w dwóch językach – polskim i angielskim. Mistrzostwa te będą równoczesnie pierwszym etapem kwalifikacji do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w sudoku.

Czytaj więcej

Otwarte mistrzostwa NIemiec w łamigłówkach optymalizacyjnych

10.02.2007

To bardzo ciekawie zapowiadające się zawody łamigłówkowe. Mistrzostwa rozpoczynają się 1 marca. Do rozwiązania będzie 20 zadań, a na ich rozwiązanie uczestnicy będą mieli 1 miesiąc!!!.

Czytaj więcej

Partnerzy Fundacji:

Microsoft Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack