Jan Mrozowski ponownie mistrzem Polski w sudoku

03.02.2008

W rozegranym wczoraj w Warszawie finale III mistrzostw Polski w sudoku zwyciężył Jan Mrozowski, 20-letni student Politechniki Krakowskiej. Drugie miejsce zajął Michał Karwański z Warszawy, a trzeci był Przemysław Dębiak również z Warszawy.

W ścisłym finale, ośmioosobowym finale (play-off) nasi reprezentanci stoczyli zacięty bój z czeskimi gośćmi Janem Novotnym i Jakubem Ondrouškiem (obaj z Brna). Gdyby nie popełnione błędy (w nie najtrudniejszych zadaniach) obaj oni zajęliby medalowe miejsca. Pozycja Jana Mrozowskiego nie była zagrożona w ciągu całych zawodów – wygrał je z wyraźną przewagą.
Na szczególną uwagę zasługuje sukces Michała Karwańskiego. Po pierwszej rundzie (tzw. sprincie) zajmował przedostatnie (48) miejsce. Po drugiej rundzie był już ósmy i do rundy play-off awansował jak ostatni z ósemki, aby w rezultacie zdobyć tytuł wicemistrza Polski.

W finale wystartowało 49 osób, w tym 8 z Czech i jedna ze Słowacji.

Pełne omówienie zawodów, wyniki, zadania i zdjęcia zamieścimy w ciągu kilku dni.

Michał Karwański zwyciężył w V Pucharze Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek

07.12.2008

W rozegranym dzisiaj finale V Pucharu Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek pierwsze miejsce zajął Michał Karwański z Warszawy, drugi był Andrzej Grzesik z Limanowej, a trzeci Łukasz Kalinowski z Bydgoszczy.

Ustalone zostały terminy najbliższych imprez Sfinksa. Najbliższa z nich - V Puchar Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek - rozpocznie się 21 listopada (piątek) o godz. 12.00.

Mistrzostwa świata w 2010 r. odbędą się w Polsce!!!

01.11.2008

19 mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek w 2010 roku odbędą się w Polsce. Zdecydowało o tym walne zgromadzenie WPF (World Puzzle Federation) na mistrzostwach świata w Mińsku.

W Mińsku na Białorusi właśnie rozpoczynają się 17-te mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek. W zawodach uczestniczy blisko 100 zawodnikow z 25 krajów - w tym także z Polski.

Rozpoczęły się już kolejne XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych wraz z VII Mistrzostwami Polski w GMiL. Termin nadsyłania odpowiedzi na zadania I etapu mija 15 grudnia br.

18 mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek (2009) odbędą się w Turcji. Zdecydowało o tym głosowanie członków WPF (World Puzzle Federation) przeprowadzone przez internet w pierwszej połowie czerwca.

17-te mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek odbędą się w Mińsku na Białorusi, a nie jak pierwotnie planowano w Wilnie. Poinformował nas o tym sekretarz generalny WPF - Peter Ritmeester.

W rozegranym 31 maja w Warszawie finale XII mistrzostw Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zwyciężył Paweł Kwiatkowski – mistrz Polski z lat 2005 i 2007. Drugie miejsce zajął Łukasz Bożykowski, trzeci był również jak przed rokiem Michał Karwański, a czwarte miejsce zajął aktualny mistrz Polski w sudoku – Jan Mrozowski. Cała czwórka utworzy reprezentację na mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek, które zostaną rozegrane w październiku br. w Wilnie.

Z niezależnych od SFINKSA przyczyn zapowiadany I etap XII Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy nie ukazał sie w 5 numerze miesięcznika "Focus". W tej sytuacji zadania do I etapu zostaną opublikowane jako treningowe, a I etap zostanie rozegrany w internecie 10 maja na internetowych stronach Sfinksa (w terminie zapowiadanego wcześniej II etapu).

Zmieniony został termin rozpoczęcia się XII Mistrzostw Polski z 10 maja na 18 kwietnia. Związane jest to ze zmianą sposobu organizacji mistrzostw.

Projekt i wykonanie: WhyBlack