Kolejny tytuł mistrzowski Pawła Kwiatkowskiego - oficjalne wyniki XII mistrzostw

06.06.2008

W rozegranym 31 maja w Warszawie finale XII mistrzostw Polski w rozwiązywaniu łamigłówek zwyciężył Paweł Kwiatkowski – mistrz Polski z lat 2005 i 2007. Drugie miejsce zajął Łukasz Bożykowski, trzeci był również jak przed rokiem Michał Karwański, a czwarte miejsce zajął aktualny mistrz Polski w sudoku – Jan Mrozowski. Cała czwórka utworzy reprezentację na mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek, które zostaną rozegrane w październiku br. w Wilnie.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Z zaproszonych ponad 70 osób wystartowało 46. Do rozwiązania było w sumie 25 zadań w dwóch godzinnych rundach. Ze względów organizacyjnych nie odbyła się III runda, czyli tzw. play off. W związku z tym ostateczne wyniki obliczono na podstawie pierwszych dwóch rund. Najmłodszy z uczestników finału miał 12 lat, najstarszy – 53. Najtrudniejsze okazało się zadanie 3 z pierwszej części, którego nikt nie rozwiązał prawidłowo.

Generalnie triumfowali utytułowani weterani łamigłówkowych zawodów. Na uwagę zasługuje wysokie miejsce 17-letniego Sylwestra Błaszczuka, a także udany powrót reprezentanta Polski z lat 90-tych – Krzysztofa Ligienzy.

Oto ostateczne wynik (w nawiasach punktacja z poszczególnych rund):

1. Paweł Kwiatkowski - 505 pkt (245, 260)
2. Łukasz Bożykowski - 441 pkt (180, 261)
3. Michał Karwański - 415 pkt (165, 250)
4. Jan Mrozowski - 410 pkt (170, 240)
5. Tomasz Krajewski – 400 pkt (140, 260)
6. Sylwester Błaszczuk - 395 pkt (210, 185)
7. Michał Borny - 380 pkt (180, 200)
8. Przemysław Dębiak - 355 pkt (95, 260)
9. Krzysztof Ligienza - 310 pkt (115, 195)
9. Paweł Rzemieniecki - 310 pkt (100, 210)
11. Jakub Caban - 295 pkt (155, 140)
12. Tomasz Kolasiński - 255 pkt (155, 100)
13. Jarosław Szczurek - 250 pkt (55, 195)
14. Jacek Kozicki - 245 pkt (130, 115)
14. Paweł Tatarczak - 245 pkt (70, 175)
16. Marcin Krasuski - 240 pkt (110, 130)
17. Agnieszka Buczma - 235 pkt (160, 75)
18. Rafał Bryś - 230 pkt (85, 145)
19. Andrzej Grzesik - 225 pkt (85, 140)
19. Andrzej Lembas - 225 pkt (100, 125)
21. Michał Paszenda - 220 pkt (95, 125)
22. Katarzyna Mandziuk - 210 pkt (140, 70)
22. Jakub Prabucki - 210 pkt (120, 90)
24. Krzysztof Liszewski - 195 pkt (110, 85)
25. Wojtek Nadara - 190 pkt (90, 100)
26. Grzegorz Ignaciuk - 185 pkt (45, 140)
26. Marcin Szałek - 185 pkt (65, 120)
28. Adam Pilecki - 180 pkt (95 , 85)
28. Grzegorz Wiączkowski - 180 pkt (80, 100)
30. Adam Kaszubski - 175 pkt (75, 100)
31. Łukasz Goliszewski - 170 pkt (65, 105)
32. Paweł Witkowski - 165 pkt (50, 115)
33. Paulina Gawlik - 155 pkt (75, 80)
33. Łukasz Kalinowski - 155 pkt (120, 35)
33. Paweł Rosiek - 155 pkt (60, 95)
33. Paulina Szrubarz - 155 pkt (40, 115)
44. Karol Kaszuba - 75 pkt (60, 15)
44. Małgorzata Szymborska - 75 pkt (25, 50)
46. Przemysław Dąbek - 55 pkt (50, 5)

Plik ze szczegółową punktacją za zadania dostępny jest pod adresem:

zaś same zadania pod adresami:

Michał Karwański zwyciężył w V Pucharze Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek

07.12.2008

W rozegranym dzisiaj finale V Pucharu Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek pierwsze miejsce zajął Michał Karwański z Warszawy, drugi był Andrzej Grzesik z Limanowej, a trzeci Łukasz Kalinowski z Bydgoszczy.

Ustalone zostały terminy najbliższych imprez Sfinksa. Najbliższa z nich - V Puchar Polski w Rozwiązywaniu Łamigłówek - rozpocznie się 21 listopada (piątek) o godz. 12.00.

Mistrzostwa świata w 2010 r. odbędą się w Polsce!!!

01.11.2008

19 mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek w 2010 roku odbędą się w Polsce. Zdecydowało o tym walne zgromadzenie WPF (World Puzzle Federation) na mistrzostwach świata w Mińsku.

W Mińsku na Białorusi właśnie rozpoczynają się 17-te mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek. W zawodach uczestniczy blisko 100 zawodnikow z 25 krajów - w tym także z Polski.

Rozpoczęły się już kolejne XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych wraz z VII Mistrzostwami Polski w GMiL. Termin nadsyłania odpowiedzi na zadania I etapu mija 15 grudnia br.

18 mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek (2009) odbędą się w Turcji. Zdecydowało o tym głosowanie członków WPF (World Puzzle Federation) przeprowadzone przez internet w pierwszej połowie czerwca.

17-te mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek odbędą się w Mińsku na Białorusi, a nie jak pierwotnie planowano w Wilnie. Poinformował nas o tym sekretarz generalny WPF - Peter Ritmeester.

Z niezależnych od SFINKSA przyczyn zapowiadany I etap XII Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy nie ukazał sie w 5 numerze miesięcznika "Focus". W tej sytuacji zadania do I etapu zostaną opublikowane jako treningowe, a I etap zostanie rozegrany w internecie 10 maja na internetowych stronach Sfinksa (w terminie zapowiadanego wcześniej II etapu).

Zmieniony został termin rozpoczęcia się XII Mistrzostw Polski z 10 maja na 18 kwietnia. Związane jest to ze zmianą sposobu organizacji mistrzostw.

W rozegranym wczoraj w Warszawie finale III mistrzostw Polski w sudoku zwyciężył Jan Mrozowski, 20-letni student Politechniki Krakowskiej. Drugie miejsce zajął Michał Karwański z Warszawy, a trzeci był Przemysław Dębiak również z Warszawy.

Projekt i wykonanie: WhyBlack