Zbliżają się IV mistrzostwa Polski w sudoku.

16.02.2009

Za niespełna 3 tygodnie IV mistrzostwa Polski w sudoku. Zdecydowanym faworytem imprezy jest obrońca tytułu - Jan Mrozowski.

Nasz mistrz swoją bardzo wysoką formę potwierdził zwycięstwem w organizowanym przez Czechów internetowym turnieju w sudoku - Sudokucup.
Janek Mrozowski pokonał m.in. mistrzynię świata z 2006 roku Janę Tylovą (Czechy), wicemistrza świata z 2007 i z 2008 roku - Yuhei Kusui (Japonia), zdobywców trzecich miejsc na mistrzostwach świata - Jana Hudaka (Słowacja) i Michaela Leya (Niemcy) i wielu innych znakomitych zawodników z mistrzostw świata w sudoku jak i z mistrzostw świata w rozwiązywaniu łamigłówek.W sumie w zawodach wystartowało 328 osób. Najwięcej oczywiście z Czech - ale ekipa Polska była z pozostałych najliczniejsza - 37 osób. To niewątpliwie cieszy, choć wyniki można określić jako umiarkowane - następny z Polaków był bowiem 27, a w pierwszej setce zmieściło się zaledwie 7 osób z Polski. Dlatego namawiamy do treningu - rozwiązywania zadań z poprzednich naszych imprez, zadań treningowych, które ukaże się na naszych stronach lada dzień, jak równie zadań z książki "Mistrzowskie sudoku", która powinna ukazać się jeszcze przed mistrzostwami, i o której piszemy osobno.

Zadania z XIII Mistrzostw Polski

16.11.2009

W zakładce "Zadania" (po lewej stronie pod "Aktualnościami") są już wszystkie zadania z XIII Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy.

Na rozgrywanych właśnie w Turcji mistrzostwach świata w rozwiązywaniu łamigłówek mistrzowski tytuł w klasyfikacji drużynowej zdobyła drużyna z Niemiec.

W rozegranym 19 września w Warszawie finale XIII mistrzostw Polski w rozwiązywaniu łamigłówek pod dramatycznej rozgrywce play off zwyciężył Jan Mrozowski z Krakowa– aktualny mistrz Polski w sudoku. Drugie miejsce zajął Przemysława Dębiak z Warszawy a trzecie Łukasz Bożykowski ze Szczecina. Dotychczasowy mistrz - Paweł Kwiatkowski - zajął siódme miejsce.

W rozegranym dzisiaj finale XIII Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy zwyciężył Jan Mrozowski.

Eliminacje do XIII Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy odbędą się w sobotę 30 maja.

Projekt i wykonanie: WhyBlack