MISTRZOWSKIE SUDOKU w sprzedaży

19.03.2010

Rozpoczęliśmy sprzedaż książki MISTRZOWSKIE SUDOKU - na razie tylko na Allegro. Do końca marca uruchomimy również sklep internetowy. Warto jednak się pośpieszyć. Książka ma dosyć skromny nakład - z którego i tak już znaczna część jest zarezerwowana dla osób, które ją wcześniej zamówiły.Wszystkie osoby, które zarezerwowały książkę wcześniej, zostaną poinformowane emialem, a książki dla nich będziemy trzymać jeszcze przez 10 dni.

Książkę można kupić także w zestawach z "Mistrzowskimi łamigłówkami" i książką Marka Penszki " Łamigłówki. Podróże w krainę rekreacji matematycznej". Wychodzi trochę taniej. Każdą z tych książek można też kupić osobno.

Namawiam i proszę wszystkie miłośniczki i miłośników sudoku, łamigłówek i Sfinksa - kupujcie "Mistrzowskie sudoku" - jako, że zysk z tej książki przeznaczony jest na dofinansowanie polskiej reprezentacji na zbliżające się mistrzostwa świata w sudoku. Kupujcie i i namawiajcie do kupowania:)

A sama książka - to co w niej jest najlepiej określa chyba tekst z tyłu okładki:

"To pierwsza polska książka z zadaniami z mistrzostw świata w sudoku. Spośród czterech dotychczasowych mistrzostw wybraliśmy zadania z Pragi. W marcu 2007 r. odbyły się tam II mistrzostwa świata. Zadania z praskich mistrzostw są i najciekawsze i najróżnorodniejsze, przez co najbardziej nadają się do doskonalenia umiejętności rozwiązywania sudoku.

Książka, oprócz zadań i ich rozwiązań, zawiera także podpowiedzi do trudniejszych za-dań. Autorami podpowiedzi są mistrz świata w sudoku Jan Mrozowski z Krakowa i jeden z najlepszych polskich zawodników sudoku - Łukasz Bożykowski ze Szczecina.

W książce znajdują się również wyniki mistrzostw oraz czasy rozwiązywania wszystkich zadań przez najlepszych polskich zawodników sudoku. Uzupełnieniem książki jest rozdział w języku angielskim zawierający podpowiedzi i instrukcje do zadań, co poza oczywistym umożliwieniem korzystania z niej osobom nie znającym polskiego, daje czytelnikom szansę na lepsze przygotowanie się do angielskojęzycznych zawodów sudoku.

Prawie każde zadanie jest zilustrowane przykładem, który również można rozwiązywać. Do rozwiązania jest więc 141 zadań - 80 zadań, które rozwiązywali uczestnicy mistrzostw i 61 przykładów.

Wśród tych zadań są zarówno zadania łatwe jak i trudne. Dlatego też książka ta powinna znaleźć się w biblioteczce wszystkich miłośniczek i miłośników łamania głowy - zarówno tych początkujących jak i tych, którzy lubią rozwiązywać naprawdę trudne problemy."

Jacek Szczap

............

17.12.2010

Jacek zmarł dzisiaj.............

Czytaj więcej

XIX Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach

20.08.2010

XIX mistrzostwa świata odbędą się w dn. 24 - 29 października w Paprotni (30 km od Warszawy) w ośrodku konferencyjnym "Kuźnia Napoleońska": http://kuzniahotel.pl/.

Czytaj więcej

Trening polskiej kadry przed mistrzostwami świata

20.08.2010

W dniach 14-15 sierpnia 2010 w ciszy (koguty czasem przerywały myślenie) w malutkiej wsi 90 km od Warszawy, na skraju lasu nad Radomką większa część reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach w sumie przez kilkanaście godzin trenowała rozwiązywanie zadań.

Czytaj więcej

Mistrzostwa USA w łamigłówkach

20.08.2010

Jutro odbędą się mistrzostwa USA w rozwiązywaniu łamigłówek. Aby wystartować wcześniej trzeba się zarejestrować.

Czytaj więcej

Przemysław Dębiak mistrzem Polski

14.06.2010

W rozegranym w niedzielę 13 czerwca finale XIV mistrzostw Polski w łamaniu głowy zwyciężył Przemysław Dębiak. Drugie miejsce zajął Jan Mrozowski, a trzeci był Michał Karwański.

Czytaj więcej

SFINKS na XIV Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

13.05.2010

12 czerwca odbędzie w Warszawie się XIV Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. SFINKS na Pikniku będzie miał swoje własne stanowisko. UWAGA!!! - tym razem Piknik nie odbędzie się na Podzamczu, ale w Parku Rydza-Śmigłego rozciągającego się między ulicami Solec i Na Skarpie.

Czytaj więcej

IV Sudokucup

13.05.2010

W dn. 19-20 czerwca br. odbędzie się czwarta edycja Sudokucup - internetowego turnieju w sudoku.

Czytaj więcej

Mistrzostwa USA w łamigłówkach

13.05.2010

Można już się zapisywać na mistrzostwa USA w łamigłówkach. Mistrzostwa odbędą się w czerwcu br. Jak zwykle pięć najlepszych osób z Polski w ytch mistrzostwach zakwalifikuje się do tegorocznego finału Pucharu Polski w łamigłówkach.

Czytaj więcej

Pełne wyniki mistrzostw świata w sudoku

03.05.2010

Na stronie organizatorów dostępne są już pełne wyniki V mistrzostw świata w sudoku: WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA W SUDOKU .

Czytaj więcej

Jan Mrozowski mistrzem świata w sudoku

01.05.2010

Jan Mrozowski został dziś po pasjonującej rozgrywce finałowej po raz drugi mistrzem świata w sudoku. Drugie miejsce zajął Jakub Ondrousek z Czech, a trzecie Hideaki Jo z Japonii. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Niemcy przed Czechami i Japończykami.

Czytaj więcej

Jan Mrozowski walczy o kolejny tytuł mistrza świata w sudoku

01.05.2010

Na rozgrywanych obecnie w Filadelfii mistrzostwach świata w sudoku, broniący tytułu mistrza świata Jan Mrozowski zakwalifikował się do 4-osobowego play-off, w czasie którego rozstrzygną się losy mistrzowskiego tytułu.

Czytaj więcej

Termin eliminacji XIV Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy

28.04.2010

Eliminacje XIV Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy odbędą się w niedzielę 23 maja. Więcej szczegółów wkrótce.

Czytaj więcej

Hanna Gronkiewicz-Waltz honorowym patronem XIX mistrzostw świata

19.03.2010

Prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz - objęła swoim patronatem XIX mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek, które odbędą się jesienią tego roku w Warszawie. Organizatorem tych mistrzostw jest nasze stowarzyszenie.

Czytaj więcej

2-gi internetowy turniej w TAPA

10.02.2010

W najbliższą sobotę (13 lutego) na stronach organizatorów ostatnich mistrzostw świata w łamigłówkach po raz drugi odbędą się internetowe zawody w rozwiązywaniu zadań typu TAPA.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Rosji w sudoku

04.02.2010

W najbliższą niedzielę (7 lutego) odbędą się mistrzostwa Rosji w sudoku. Zawody zostaną rozegrane w internecie. Namawiamy wszystkich - startujcie!

Czytaj więcej

Internetowy turniej TAPA

04.02.2010

W najbliższą sobotę (6 lutego) na stronach organizatorów ostatnich mistrzostw świat w łamigłówkach odbędą się internetowe zawody w rozwiązywaniu zadań typu TAPA.

Czytaj więcej

Jan Mrozowski wygrał w SudokuCup

19.01.2010

Jan Mrozowski po raz kolejny zwyciężył w SudokuCup - internetowych zawodach w sudoku. Mamy też inny powód do chwały - Polska była najliczniej prezentowanym krajem w tych zawodach.

Czytaj więcej

Oficjalne wyniki eliminacji V mistrzostw Polski w sudoku

07.01.2010

Minęły święta, mamy już rok 2010 więc najwyższy czas podać kto zakwalifikował się do finału V mistrzostw Polski w sudoku.

Czytaj więcej

Wystartuj w SudokuCup

07.01.2010

W dniach 16 i 17 stycznia zostanie rozegrana kolejna - trzecia już edycja - międzynarodowych internetowych zawodów w sudoku czyli SudokuCup. Spróbuj i Ty - wszystkie teksty i instrukcje do zadań dostępne są także w języku polskim.

Czytaj więcej

Partnerzy Fundacji:

Microsoft Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack