Trening polskiej kadry przed mistrzostwami świata

20.08.2010W dniach 14-15 sierpnia 2010 w ciszy (koguty czasem przerywały myślenie) w malutkiej wsi 90 km od Warszawy, na skraju lasu nad Radomką większa część reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach w sumie przez kilkanaście godzin trenowała rozwiązywanie zadań.

Z inicjatywy Pawła Kępczyńskiego spotkali się Tomek Stróżak i Sylwek Błaszczuk by pod czujnym okiem Przemka Dębiaka ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć różne diagramy łamigłówkowe. Jak widać na zdjęciu (góra papieru) plan był bardzo ambitny. Nie daliśmy rady wszystkiego zrobić, ale istnieje szansa, że pozostałe zadania zostaną przez członków drużyny rozwiązane jako praca domowa. W przerwach mogliśmy pograć w ping-ponga i kosza, postrzelać z wiatrówki, poskakać na trampolinie a wieczorem kilka godzin pograć w grę planszową Pictionery. Istnieje szansa, ze takie warsztaty dla reprezentacji mogłyby być powtarzane co roku.
 

 

 

 


Tekst i foto Paweł Kępczyński

 

 

 

............

17.12.2010

Jacek zmarł dzisiaj.............

Czytaj więcej

XIX Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach

20.08.2010

XIX mistrzostwa świata odbędą się w dn. 24 - 29 października w Paprotni (30 km od Warszawy) w ośrodku konferencyjnym "Kuźnia Napoleońska": http://kuzniahotel.pl/.

Czytaj więcej

Mistrzostwa USA w łamigłówkach

20.08.2010

Jutro odbędą się mistrzostwa USA w rozwiązywaniu łamigłówek. Aby wystartować wcześniej trzeba się zarejestrować.

Czytaj więcej

Przemysław Dębiak mistrzem Polski

14.06.2010

W rozegranym w niedzielę 13 czerwca finale XIV mistrzostw Polski w łamaniu głowy zwyciężył Przemysław Dębiak. Drugie miejsce zajął Jan Mrozowski, a trzeci był Michał Karwański.

Czytaj więcej

SFINKS na XIV Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

13.05.2010

12 czerwca odbędzie w Warszawie się XIV Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. SFINKS na Pikniku będzie miał swoje własne stanowisko. UWAGA!!! - tym razem Piknik nie odbędzie się na Podzamczu, ale w Parku Rydza-Śmigłego rozciągającego się między ulicami Solec i Na Skarpie.

Czytaj więcej

IV Sudokucup

13.05.2010

W dn. 19-20 czerwca br. odbędzie się czwarta edycja Sudokucup - internetowego turnieju w sudoku.

Czytaj więcej

Mistrzostwa USA w łamigłówkach

13.05.2010

Można już się zapisywać na mistrzostwa USA w łamigłówkach. Mistrzostwa odbędą się w czerwcu br. Jak zwykle pięć najlepszych osób z Polski w ytch mistrzostwach zakwalifikuje się do tegorocznego finału Pucharu Polski w łamigłówkach.

Czytaj więcej

Pełne wyniki mistrzostw świata w sudoku

03.05.2010

Na stronie organizatorów dostępne są już pełne wyniki V mistrzostw świata w sudoku: WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA W SUDOKU .

Czytaj więcej

Jan Mrozowski mistrzem świata w sudoku

01.05.2010

Jan Mrozowski został dziś po pasjonującej rozgrywce finałowej po raz drugi mistrzem świata w sudoku. Drugie miejsce zajął Jakub Ondrousek z Czech, a trzecie Hideaki Jo z Japonii. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Niemcy przed Czechami i Japończykami.

Czytaj więcej

Jan Mrozowski walczy o kolejny tytuł mistrza świata w sudoku

01.05.2010

Na rozgrywanych obecnie w Filadelfii mistrzostwach świata w sudoku, broniący tytułu mistrza świata Jan Mrozowski zakwalifikował się do 4-osobowego play-off, w czasie którego rozstrzygną się losy mistrzowskiego tytułu.

Czytaj więcej

Termin eliminacji XIV Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy

28.04.2010

Eliminacje XIV Mistrzostw Polski w Łamaniu Głowy odbędą się w niedzielę 23 maja. Więcej szczegółów wkrótce.

Czytaj więcej

Hanna Gronkiewicz-Waltz honorowym patronem XIX mistrzostw świata

19.03.2010

Prezydent Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz - objęła swoim patronatem XIX mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek, które odbędą się jesienią tego roku w Warszawie. Organizatorem tych mistrzostw jest nasze stowarzyszenie.

Czytaj więcej

MISTRZOWSKIE SUDOKU w sprzedaży

19.03.2010

Rozpoczęliśmy sprzedaż książki MISTRZOWSKIE SUDOKU - na razie tylko na Allegro. Do końca marca uruchomimy również sklep internetowy. Warto jednak się pośpieszyć. Książka ma dosyć skromny nakład - z którego i tak już znaczna część jest zarezerwowana dla osób, które ją wcześniej zamówiły.

Czytaj więcej

2-gi internetowy turniej w TAPA

10.02.2010

W najbliższą sobotę (13 lutego) na stronach organizatorów ostatnich mistrzostw świata w łamigłówkach po raz drugi odbędą się internetowe zawody w rozwiązywaniu zadań typu TAPA.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Rosji w sudoku

04.02.2010

W najbliższą niedzielę (7 lutego) odbędą się mistrzostwa Rosji w sudoku. Zawody zostaną rozegrane w internecie. Namawiamy wszystkich - startujcie!

Czytaj więcej

Internetowy turniej TAPA

04.02.2010

W najbliższą sobotę (6 lutego) na stronach organizatorów ostatnich mistrzostw świat w łamigłówkach odbędą się internetowe zawody w rozwiązywaniu zadań typu TAPA.

Czytaj więcej

Jan Mrozowski wygrał w SudokuCup

19.01.2010

Jan Mrozowski po raz kolejny zwyciężył w SudokuCup - internetowych zawodach w sudoku. Mamy też inny powód do chwały - Polska była najliczniej prezentowanym krajem w tych zawodach.

Czytaj więcej

Oficjalne wyniki eliminacji V mistrzostw Polski w sudoku

07.01.2010

Minęły święta, mamy już rok 2010 więc najwyższy czas podać kto zakwalifikował się do finału V mistrzostw Polski w sudoku.

Czytaj więcej

Wystartuj w SudokuCup

07.01.2010

W dniach 16 i 17 stycznia zostanie rozegrana kolejna - trzecia już edycja - międzynarodowych internetowych zawodów w sudoku czyli SudokuCup. Spróbuj i Ty - wszystkie teksty i instrukcje do zadań dostępne są także w języku polskim.

Czytaj więcej

Partnerzy Fundacji:

Microsoft Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack