XVI Mistrzostwa Polski w Łamigłówkach i
VII Mistrzostwa Polski w Sudoku

04.01.2012

XVI Mistrzostwa Polski w Łamigłówkach i VII Mistrzostwa Polski w Sudoku odbedą się między 3 marca a 22 kwietnia 2012.

............................
Miło jest nam poinformować, iż dnia 3 marca 2012 roku odbędą się eliminacje za pośrednictwem Internetu do XVI Mistrzostw Polski w Łamigłówkach. 40 osób z najwyższym wynikiem zostanie zaproszonych na finał, który odbędzie się w Warszawie 21 kwietnia.

Natomiast eliminacje do VII Mistrzostw Polski w Sudoku zostaną rozegrane 10 marca 2012 roku. Ponownie 40 najlepszych osób weźmie udział w finale, który odbędzie się w Warszawie 22 kwietnia, czyli dzień po finale Mistrzostw Polski w Łamigłówkach.

Wcześniejszy niż zazwyczaj termin zawodów jest podyktowany zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Mamy nadzieję, że w kwietniu wszyscy dotrą do Warszawy bez większych przeszkód.

Jak zawsze Mistrzostwa Polski będą stanowiły podstawę do wyboru reprezentacji na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Chorwacji. O szczegółach obu Mistrzostw będziemy informować w miarę ich zbliżania się.

Już teraz możesz zapoznać się z regulaminem Mistrzostw [pdf]

Rejestracja uczestników zostanie uruchomiona w drugiej połowie lutego.
 

Terminy eliminacji do finałów MP w Łamigłówkach i MP w Sudoku

23.12.2012

Już 19 stycznia, punktualnie w południe rozegrane zostaną eliminacje do Mistrzostw Polski w Łamigłówkach, tydzień później eliminacje do Mistrzostw Polski w Sudoku

Czytaj więcej

VII Mistrzostwa Świata w Sudoku i XXI Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach

27.11.2012

W pierwszym tygodniu października odbyły się VII Mistrzostwa Świata w Sudoku i XXI Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach. W tym roku gospodarzem Mistrzostw była Chorwacja.

Czytaj więcej

Beijing International Sudoku Tournament 2012

17.11.2012

Kto nigdy nie był w Chinach może nie zrozumieć z jaką perfekcją do organizacji wszystkiego podchodzą mieszkańcy tego kraju. I tak też było w tym przypadku! Druga edycja Otwartych Mistrzostw Pekinu w Sudoku zaskoczyła nas swoją dbałością o każdy detal, również pod względem zadań!

Czytaj więcej

Relacja z Mistrzostw Polski w Łamigłówkach oraz Sudoku

11.11.2012

Ponieważ nareszcie posiadamy w pełni działającą stronę internetową nadszedł czas żeby podzielić się z Wami aktualnościami z ostatniego półrocza. Na początek krótka relacja z XVI Mistrzostw Polski w Łamigłówkach i VII Mistrzostw Polski w Sudoku, które odbyły się w dniach 21-22 kwietnia w Warszawie.

Czytaj więcej

Kolejna edycja Sudoku Cup

22.01.2012

Już w następny weekend odbędzie się kolejna edycja Sudoku Cup. W zawodach można wziąć udział od 28 do 29 stycznia za pośrednictwem strony: http://pl.sudokucup.com 17 konkursowych zadań przygotował jak zawsze Karel Tesar. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach!

Czytaj więcej

SFINKS na Facebooku

04.01.2012

Uruchomiliśmy profil SFINKSA na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/SFINKS-Fundacja-Rozwoju-Matematyki-Rekreacyjnej/164561586976038?sk=info

Czytaj więcej

Partnerzy Fundacji:

Microsoft EDC Polska Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack