Finały Mistrzostw Polski coraz bliżej

26.03.2014

Już 12 i 13 kwietnia w Pałacu Domaniowskim zostaną rozegrane finały IX Mistrzostw Polski w Sudoku oraz XVIII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach.

Mistrzostwa ponownie zawitają do gościnnego Pałacu Domaniowskiego, k. Radomia. W sobotę odbędą się finały Mistrzostw Polski w Sudoku, które rozpoczną się o godzinie 12:00 i potrwają przypuszczalnie do godziny 18:00. Natomiast w niedzielę łamigłówkowe zmagania rozpoczniemy o godzinie 10:00 i zakończymy około godziny 16:00. Booklet z instrukcjami do zadań zostanie opublikowany na około tydzień przed finałem, na naszej stronie internetowej. Zawody zostaną rozegrane w podobnej formule co rok temu. Czteroosobowy play off zostanie poprzedzony rundami zasadniczymi.

Do zdobycia będzie nie tylko tytuły Mistrza Polski w Sudoku i Łamigłówkach. Naśladując formułę mistrzostw świata postanowiliśmy przyznać także tytuł najlepszego juniora (do 18 roku życia), najlepszego seniora (od 40 roku życia) oraz najlepszej Polki. A ponieważ na zawodach będziemy także gościć zawodników ze światowej czołówki, zwycięzca nieoficjalnej klasyfikacji, uwzględniającej wszystkie startujące osoby, zostanie Międzynarodowym Mistrzem Polski. Ponadto wyniki Mistrzostw Polski tradycyjnie będą stanowiły podstawę wyboru reprezentacji narodowej na World Sudoku Champinship i World Puzzle Championship w Londynie, które odbędą się od 10 do 17 sierpnia.

Chcąc podnieść rangę Mistrzostw Polski zaprosiliśmy do udziału najlepszych zawodników z Czech, Słowacji, Austrii, Węgier, Estonii oraz Serbii. Patrząc na klasyfikację zeszłorocznych World Sudoku Championship będziemy gościć aż trzech zawodników ze światowej 10tki: Jakuba Ondrouska, Tiita Vunka i oczywiście Jana Mrozowskiego. Są to zarazem trzej najlepsi Europejczycy!

W zeszłym roku sobotni wieczór umiliły nam wykłady najlepszych łamigłówkowiczy, tym razem żeby atrkacji nie zabrakło, zaplanowaliśmy rozegranie dodatkowego konkursu drużynowego. Zadania przygotuje Zoltan Horvath z Węgier, który wielokrotnie dał się poznać jako autor ciekawych, zaskakujących i niebanalnych zadań.

Do zobaczenia niebawem na finale IX Mistrzostw Polski w Sudoku i XVIII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach!

Terminy Mistrzostw Polski w Sudoku i Łamigłówkach

26.12.2014

Znamy już terminy eliminacji i finałów Mistrzostw Polski w 2015 roku!

Czytaj więcej

Relacja z Mistrzostw Świata w Londynie

01.08.2014

W dniach 10 - 17 sierpnia w Londynie odbyły się 9th World Sudoku Championship i 23rd World Puzzle Championship.

Czytaj więcej

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach i w Sudoku

01.07.2014

Znamy już członków Reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata!

Czytaj więcej

Co sobotę łamigłówki w Gazecie Wyborczej!

27.06.2014

W sobotę 28.06.2014 w Gazecie Wyborczej ukaże się pierwszy numer dodatku Gazeta NA PAMIĘĆ.

Czytaj więcej

Film z IX Mistrzostw Polski w Sudoku

06.05.2014

Z dumą prezentujemy filmową relację z Mistrzostw zrealizowaną dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Czytaj więcej

Relacja z IX Mistrzostw Polski w Sudoku i XVIII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach

14.04.2014

W weekend 12 i 13 kwietnia najlepsi polscy (i nie tylko) łamigłówkowicze zawitali ponownie w gościnne progi Pałacu Domaniowskiego. Cel mógł być tylko jeden – wyłonienie Mistrza Polski w Sudoku oraz Mistrza Polski w Łamigłówkach.

Czytaj więcej

Przekaż 1% podatku na działalność SFINKSA

05.01.2014

Bardzo miło jest nam poinformować, że z dniem 29 listopada 2013 roku Fundacja Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej SFINKS uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.

Czytaj więcej

Partnerzy Fundacji:

Microsoft Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack