Medale Mistrzostw Polski rozdane!

18.04.2016

W weekend 16 i 17 kwietnia rozegrane zostały Finały XI Mistrzostw Polski w Sudoku oraz XX Mistrzostw Polski w Łamigłówkach.

W finałach udział wzięli najlepsi zawodnicy wyłonieni podczas internetowych eliminacji. Poza polskimi zawodnikami, w kategorii open udział brali także zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki z Japonii, Niemiec, Słowacji, Czech i Estonii. Mistrzostwa Polski stanowią bezpośrednią kwalifikację do reprezentacji narodowej na World Sudoku Championship oraz World Puzzle Championship, które zostaną rozegrane w październiku na Słowacji.

Podczas pięciu rund zasadniczych uczestnicy mieli do rozwiązania kilkadziesiąt zadań przygotowanych przez światowej klasy autorów łamigłówek: Prasanna Seshadri, Bram de Laat, Salih Alan, Tetsuya Nishio, Yukio Sugimoto, Minako Sakai, Ko Okamoto, Vladimir Portugalov, Frederic Stalder, Jan Zverina, Richard Stolk, Gareth Moore i Conceptis Puzzles. Pojawiło się wiele wariantów klasycznego sudoku o bardzo różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym więcej punktów można było za nie uzyskać. Czterech zawodników, którzy zgromadzili największą ilość punktów awansowało do ścisłego finału, który odbywał się na zasadzie bezpośrednich pojedynków, do dwóch zwycięstw.

Mistrzem Polski w Sudoku został Jan Mrozowski, który uzyskał ten tytuł po raz 9 w 11 letniej historii imprezy. Jan jest także trzykrotnym Mistrzem Świata. Drugie miejsce zajął Krystian Świderski, wyprzedzając Piotra Gdowskiego, który uzyskał także tytuł Mistrza Polski Juniorów. Mistrzem Polski Seniorów został Wojciech Zwara, natomiast tytuł najlepszej Polki powędrował do Agnieszki Buczmy. W kategorii open, polscy zawodnicy musieli uznać wyższość Jakuba Ondrouska z Czech, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Świata.

Wieczorem zawodnicy mogli zmierzyć się z konkursem drużynowym przygotowanym przez Roberta Vollmerta. Czekała na nich niespodzianka - podczas rundy nie wolno było używać żadnych przyborów do pisania. Jedynym dostępnym narzędziem były nożyczki! Po minach było widać, że zabawa była przednia.

W niedzielę do zmagań przystąpili najlepsi łamigłówkowicze. Musieli zmierzyć się z bardzo różnorodnymi zadaniami diagramowymi. Każde zadanie wymaga zastosowania innej techniki i sposobu rozumowania.

Międzynarodowym Mistrzem Polski w Łamigłówkach, a zarazem Mistrzem Polski został Przemysław Dębiak, pokonując w bezpośrednim pojedynku Tomasza Stróżaka. Trzecie miejsce zajął Jan Mrozowski. Tytuł najlepszego seniora powędrował do Anny Wąsoweskiej. Najlepszym juniorem został ponownie Piotr Gdowski. Również sukces z dnia poprzedniego powtórzyła Agnieszka Buczma zostając najlepszą Polką.

Zadania finałowe można pobrać z naszej strony: łamigłówki i sudoku.

Jesienny Konkurs Sudoku

10.09.2016

Pomiędzy 30 września a 3 października rozegrany zostanie Jesienny Konkurs Sudoku. Do rozwiązania będzie 16 zadań w ciągu 120 minut.

Czytaj więcej


Wstępne wyniki Eliminacji do MP w Sudoku opublikowane

14.02.2016

Na ewentualne reklamacje czekamy do 15 lutego, do godziny 14:30.

Czytaj więcej

Rusza kolejna edycja Sudoku Grand Prix!

06.01.2016

Już w najbliższy weekend będziemy mogli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez Holendrów.

Czytaj więcej

Partnerzy Fundacji:

Microsoft EDC Polska Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack