Nowy temat Wróć do listy tematówEliminacje

napisał Paweł | 19.01.2013 14:19

Eh..... wysyłałem odpowiedzi, wylogowało mnie, po odświeżeniu musiałem wypełniać formularz od nowa, a zadania robiłem w Paincie (nie śmiejcie się, wygodnie mi tak :D) i ich nie zapisywałem (od razu wpisywałem do formularza). Trochę szkoda.. :/


Odpowiedz


U mnie tez klops :). Moze dlatego, ze od poczatku sie nie wylogowywalem i mialem zalaczona strone do wpisywania wynikow? Niestety po kliknieciu "wyslij" zobaczylem juz tylko ze nie jestem zalogowany i pierwsze wyniki wszystkich graczy oczywiscie bez siebie... A moze to tez kwestia tego, ze klikajac "wyslij" bylo juz piec sekund na minusie? Za malo czasu dalem sobie na wklepanie wynikow. Byla wogole opcja (wczesniej chyba standardowa), ze mozna wyslac wyniki do kilku minut po czasie z punktami ujemnymi za kazda minute spoznienia?

napisał Piotr | 20.01.2013 14:19 | OdpowiedzW ogóle, patrząc po liczbie uczestników, to problemy były dość spore, bo nie wierzę, by nagle kilkakrotnie zmniejszyło się zainteresowanie..

napisał Paweł | 20.01.2013 17:05 | OdpowiedzMoże warto zastanowić się nad powtórką eliminacji, np. 26.01 o godzinie 15 tuż po eliminacjach sudoku?

napisał Chomik | 20.01.2013 17:16 | OdpowiedzTo nie byłoby w porządku wobec tych, którzy się zakwalifikowali. A jeśli zapewnimy im udział i także tym, którzy by przeszli z drugich eliminacji, to byłoby ogromne wyzwanie dla organizatorów (60-80 miejsc w finale?, przygotowanie zadań w tydzień). Trzeba po prostu wyciągnąć wnioski i spróbować za tydzień ;)

napisał Paweł | 20.01.2013 18:28 | OdpowiedzJa bym proponował powtórzenie eliminacji 2 lutego. Nie ma co ukrywać, że było trochę problemów np.: zmiana czasu, o której dowiedziałem się w momencie wpisywania odpowiedzi po 90 minutach, tak można by inaczej podejść do zadań. Mi po załadowaniu się strony z formularzem odpowiedzi wyświetliły się automatycznie odpowiedzi jakie udzielałem w konkursie testowym. Dziwne to było, tym bardziej, że przeglądarka czyści się po każdym zamknięciu, a to przecież był nowy formularz i powtarzało się to za każdym razem jak kliknąłem wyślij odpowiedź. Jeśli chodzi o zadania to stały na dobrym poziomie.

napisał Paweł | 20.01.2013 23:38 | OdpowiedzMożemy się zastanawiać i różne teorie snuć ale to zarząd zdecyduje co będzie dalej. Gdyby miała być powtórka to proszę jednak brać pod uwagę to, że niektórzy pracują w weekendy i nie są w stanie wygospodarować 3 kolejnych wolnych weekendów(osobiście pracuję i już musiałem zamieniać się z kolegami na zmiany żeby móc wystartować w obu eliminacjach), dlatego proponuję przy powtórce ewentualnej kolejny weekend, może być sobota i niedziela jeśli nie jeden dzień.

napisał Chomik | 21.01.2013 01:13 | Odpowiedzmiałam to samo, ładowały się odpowiedzi z konkursu testowego...było to irytujące...:(

napisał pk | 21.01.2013 01:22 | OdpowiedzAle ja nie rozumiem: problemy techniczne miał raczej każdy a jak tak patrzę na czołówkę to się okazuje, że regularnie najlepsi jakoś dali radę - popatrz na wyniki eliminacji i wskaż kto z czołówki ostatnich lat znalazł się poza pierwszą 40. Mi też serwer nie przyjął odpowiedzi, ktore przepisywałem kilka razy, więc nie tylko Wam wiatr w oczy powiał. Powtórzenie oznacza, że (1) organizatorzy musieliby w tydzień czy dwa ogarnać zadania- zdobycie oryginalnych zadań, przetestowanie ich i sformatowanie w ciągu zaledwie tygodnia bez błędów graniczy z cudem, w ciągu dwóch - to duża praca dla grupy społeczników, (2) nie wszyscy siedzą radośnie na kanapach i tylko czekają aż w południe w sobotę będzie jakiś event. Niektórzy mają dzieci, chore babcie do zaopiekowania, jeżdżą do pracy albo trenują profesjonalnie curling. Dlaczego chcesz ich skazać na dyskwalifikację albo ryzyko wyrzucenia z pracy jeśli znów do niej nie pójdą? A tak poza wszystkim: zostawiłeś, drogi Pawle, wysyłanie wszystkich odpowiedzi na sam koniec? Czyżby nigdy nie zdarzyło Ci się, że padł na kilka sekund serwer, router wymaga zresetowania, musisz restartować komputer bo coś tam, Win (o ile go używasz) pobrał jakąś aktualizację i właśnie wyłączył Ci komputer po to żeby go zaraz znó włączyć i wprowadzać zmiany przez kilka minut? Zostawiając wysyłanie wszystkiego na sam koniec w formule internetowej sam sobie robisz problem i do siebie powinieneś tylko mieć pretensje.

napisał Bartek | 21.01.2013 08:05 | OdpowiedzBartku, jeśli miałem godzinę na rozwiązanie zadań, bo wcześniej nie ładowała mi się strona (wiem, pewnie każdy to miał), to było to jednak zbyt mało czasu na te zadania, i tak formularz wysyłałem na 5 minut wcześniej.. Wierz, bądź nie, ale mając pełne 90 minut wysłałbym zadania 15 minut przed końcem (nowa zdobycz: wysyłanie kilkukrotne). A czołówka? No cóż, jak zawsze wysłali odpowiedzi znacznie wcześniej, pewnie mieli czas naprawić błędy serwera i ew. swoje ;) Kolejny wątek: po prostu widzę różnicę, między poprzednimi eliminacjami, a tymi; startując za pierwszym razem - odnalazłem się od razu, żadnych problemów, wątpliwości, teraz czułem się trochę zagubiony. Dalej: proszę tego nie odbierać jako atak na organizatorów (jak zawsze odwalili kawał roboty przy organizacji), ale może jako wskazówki (jeśli wypiszemy, jakie mieliśmy problemy, to może zlikwidują przyczynę na kolejne zawody - czasem to tylko 5 minut, a umila życie ;)) PS: "Ja bym proponował ..." - to inny Paweł, reszta wypowiedzi jest moja. Pozdrawiam

napisał Paweł | 21.01.2013 08:39 | OdpowiedzCzy są gdzieś zamieszczone poprawne odpowiedźi do zadań? Jak składać reklamacje jak nie zna się poprawnych rozwiązań? P.S Jaka powinna być odpowiedź na zadanie 9?

napisał Marcin Bojarowski | 21.01.2013 09:32 | OdpowiedzOdpowiedzi do zadań eliminacyjnych znajdują się na stronie Mistrzostw w zakładce akktualności.

napisał Michał | 21.01.2013 10:09 | OdpowiedzJa co do wypowiedzi Bartka. Czołówka jest mocna i faktycznie dali radę przygotowywali się i zasłużyli w 100% na finał :) Ja nawet w 3h bym nie zdążył zrobić na tyle zadań by się dalej łapnąć :P Na koniec dnia jednak miałem już 9 zadań zrobionych i to by starczyło :D Ale co do problemów. W moim przypadku o 12:00 nie dałem rady spisać hasła zanim serwer padł potem cierpliwie przez jakieś 20min odświeżałem i nic. Stwierdziłem że już po zawodach na dziś. Potem przypadkiem już między oglądaniem biathlonu odświeżyłem i patrzę działa :D nie wiem która była dokładnie godzina ale można sprawdzić na forum bo założyłem od razu nowy wątek w tej sprawie :) Ździwiony byłem gdy patrzę a czas leci :P Później włączenie drugiego komputera do którgo jest drukarka podłączona :P a czas płynie nieubłaganie :P Myślę że tu bardziej chyba piszą osoby które po prostu chciały się sprawdzić w stosunku do innych niż te które miały faktyczne szanse na finał (mogę się mylić). Jak dla mnie to była zabawa, zamiłowanie do łamigłówek i wrodzony pociąg do rywalizacji :D Jakby się nagle okazało że kilku czołowych łamigłówkowiczów nie załapało się lub ich nie ma na liście to już byłaby podstawa do powtórki. W tym momencie jeśli takich przypadków nie ma nie widzę potrzeby powtórzenia eliminacji. Co najwyżej jakiś teścik może dla rozrywki i rywalizacji za jakiś czas :D Pozdrawiam wszystkich :)

napisał piszczyk | 21.01.2013 13:17 | OdpowiedzA może po prostu warto zmienić zasady eliminacji na MP w Sudoku? Np. osoby z 40-stki wyłonione w najbliższą sobotę mogłyby też wziąć udział w MP w Łamigłówkach (jako bonus)? Czołówka i tak się tutaj powtarza, ale kilka osób miałaby szansę się jeszcze dostać na MP w Łamigłówkach i myślę, że to byłby jakiś pomysł na wyjście z sytuacji. A jeśli chodzi o mnie, to jak liczyłam, gdyby nie problem z serwerem przez który nie dałam rady wysłać swoje odpowiedzi końcowe, to bym się załapała pod koniec pierwszej czterdziestki w eliminacjach do MP w Łamigłówkach i miałabym szansę przeżyć fajną przygodę na MP w marcu. Możliwe, ze jeszcze kilka osób jest w podobnej sytuacji, wiec może jednak warto powtórzyć eliminacje, albo zmienić zasady w najbliższą sobotę. Może warto by się nad takim rozwiązaniem zastanowić?:)

napisał Aga | 21.01.2013 13:42 | OdpowiedzWitam, Chciałam zapytać kiedy i w jaki sposób dostaliście hasło do zadań. Ja je dostałam po 12:20 drogą mailową. Od razu napisałam do organizatorów, że powinni zorganizować jeszcze raz eliminacje, bo takie coś jest po prostu nie fair. Niestety nikt mnie nie posłuchał. Uważam, że problemy techniczne to jest wyłącznie wina organizatora, bo można było zorganizować to tak, aby np.: wysyłac hasło na maila albo podobnie. Zdenerwowałam się i nie wzięłam udziału w konkursie. Gratuluję zwycięzcom. Prawdopodobnie wygraliby również gdyby nie było problemów technicznych. Organizatorzy się nie popisali i czuje do nich ogromny żal. Pozdrawiam.

napisał Agnieszka | 22.01.2013 08:13 | OdpowiedzJa na przykład nie dostałem hasła mailowo. Fakt że nawet bym się nie spodziewał więc bym nawet nie sprawdził ;)

napisał piszczyk | 22.01.2013 12:22 | OdpowiedzJa dostałam hasło gdy o nie poprosiłam. A skąd osoby które startowały w konkursie miały hasło - jest dla mnie zagadką. A skandalem jest dla mnie to, że ten konkurs został uznany za ważny!

napisał Agnieszka | 22.01.2013 15:07 | OdpowiedzBardzo mi się podoba pomysł Agi - gdybym był organizatorem to tak bym zrobił. Wprawdzie Sudoku to trochę inna inszość, ale... A co do innych kwestii: no wiadomo, że źle się stało, ale teraz pytanie brzmi: co będzie mniejszym złęm. I wydaje mi się, że powtarzanie będzie złaem większym z wielu powodów, o któych pisałem.

napisał Bartek | 22.01.2013 18:12 | OdpowiedzCzy Zarząd podjął już decyzję w sprawie eliminacji i może ogłosić ostateczną listę finalistów?

napisał pw | 22.01.2013 21:25 | OdpowiedzNie zgadzam się z tym, że anulowanie zawodów byłoby większym złem. A to dlatego, że zaakceptowanie takich zawodów jest po prostu niesprawiedliwe.

napisał Agnieszka | 23.01.2013 07:09 | OdpowiedzJa myślę, że rację ma Bartek. Organizatorzy i tak wykonują kawał dobrej roboty, widać, że próbują coś zmienić i unowocześnić, wprowadzają jakieś zmiany... to, że zawiesił się serwer, to jest techniczny błąd, a z tego co wiem to żaden z organizatorów nie jest informatykiem, więc raczej nie mógł tego wychwycić. Organizowanie takich zawodów nie jest na pewno łatwe, wiem, bo sam organizowałem kiedyś podobne. Więc jeśli jest ktoś, kto robi to, do tego bezinteresownie, to trzeba być mu tylko wdzięcznym. Zgadzam się, że teraz nie wyszło i z pewnością swoje uwagi trzeba przekazać, żeby organizatorzy wiedzieli co naprawić, ale na pewno nie można używać słów w stylu "skandal". Co do decyzji o zawodach- trzeba poczekać na jakiś komunikat, może jeszcze nie ma decyzji? Też już się trochę niecierpliwię :)

napisał endrju | 23.01.2013 10:18 | OdpowiedzDroga Agnieszko, Czemu Cię tak kręci sprawa eliminacji? Jak już napisałem, każde rozwiązanie będzie w tym momencie złe, bo problem nie da się rozwiązać bez szkody dla kogokolwiek. Natomiast w regulaminie jest paragraf, który pozwala organizatorom na dopuszczenie do finału osób spoza najlepszej 40 eliminacji. Jeśli tak bardzo Ci na tym zależy i uważasz, że gdyby nie problem z serwerem byłabyś w czubie i masz szansę powalczyć w finale z czołówką to sądzę, że nic prostszego jak napisać odpowiednio umotywowany mail do organizatorów. Myślę, że jeśli ich przekonasz że Twój - jak rozumiem - niesatysfakcjonujący i niewystarczający na finał wynik w eliminacjach spowodowany był problemami technicznymi to być może organizatorzy w jakiś sposób dadzą Ci się przekonać. A finał - jak to finał. Wiadomo nie od wczoraj, że do eliminacji ma się dość luźno i - dla przykładu nazwę rzecz po imieniu - zapyziałe oszusty bracia Biegoniowie - przyjeżdżają na finał i robią sobię skrajną wieś, w szczególności zaś jeden z nich (myślę, że wszyscy zainteresowani wiedzą co mam na myśli) i ich w miarę wysoka pozycja w eliminacjach nic tu nie daje. Na tej samej zasadzie Twoja ewentualna niska pozycja w eliminacjach nie pogorszyłaby Twojej sytuacji w finale. Natomiast jeśli po prostu piszesz żeby pisać i żeby obronić tych ewentualnie stratnych debeściaków, którzy nie walczą o swoje prawa sami, a zostali pokrzywdzeni przez serwer i gdyby nie problem techniczny to by te eliminacje wygrali to może pozostaw to im samym?

napisał Bartek | 23.01.2013 21:10 | OdpowiedzBracia B. znalezli nasladowcow. Poz 95 i 96:-) Bardzo dobrego rozwiazania nie ma, ale moze znajdzie sie jakies satysfakcjonujace Pozdr

napisał pafcio | 23.01.2013 21:17 | OdpowiedzAle 95,96 bez sukcesu. We dwie osoby to już naprawdę można dobry wynik osiągnąć. Tylko zastanawia mnie czy takie osoby nie czują oporów przed finałem. Też mogłabym poprawić wynik wysyłając nie swoje zadania. Zakwalifikowałabym się i co dalej? Nie jestem w stanie zrozumieć takiego zachowania, ale też dziwne, że organizatorzy nic nie komentują. Natomiast ponowie pytanie, kiedy będzie wiadomo ile osób się zakwalifikowało? Czy jak zwykle będzie to kilka więcej niż 40?

napisał M | 23.01.2013 22:48 | OdpowiedzPafciu, ja tam już się przestałem obchodzić jak z jajem i używać tylko pierwszej litery nazwiska - raz można popełnić błąd (etyczny), ale za drugi - dożywotnia dyskwalifikacja. Biegonie won - bez prawa powrotu. No chyba że w innym kraju lub dyscyplinie - Lance Armstrong przerzuca się ponoć na triatlon, Biegoniom proponuję curling. A ci z 95. i 96. to pewnie im serwer przeszkodził - inaczej by byli w top10, ja Ci to mówię. Swoją drogą mam nadzieję że się zobaczymy wreszcie na tym finale, o ile nie będę musiał wtedy iść do roboty, co w weekend zawsze jest realnym ryzykiem.

napisał Bartek | 24.01.2013 14:53 | Odpowiedza ciekawe czy oni chociaż wiedzą, że zostali 'rozszyfrowani'? może nie zaglądają na forum i myślą, że nikt nie zauważył? :D ktoś im coś w zeszłym roku powiedział?

napisał smyrf | 24.01.2013 19:40 | OdpowiedzNiestety, jako organizatorzy nie mogliśmy akceptować takich zachowań. Wszystkie fakty przemawiały za tym, że niektórzy zawodnicy nie rozwiązywali zadań samodzielnie i zostali oni zdyskwalifikowani. Mam nadzieję, że w przyszłości takie sytuacje nie będą się powtarzać.

napisał Paweł Rachel | 24.01.2013 19:52 | OdpowiedzBrawo Paweł! Wszelako jedyną szanę na to żeby się nie powtarzały jest upublicznienie tej informacji. Nie musi ona zawierać nazwisk (odpowiednio dociekliwi i tak znajdą jeśli będą chcieli) ale po prostu suche fakty o sposobie rozwiązywania takich sytuacji. No i podziwiam to z dodatkowymi eliminacjami - domyślając się ile to dodatkowej roboty nie miałbym sumienia czegoś takiego proponować - jestem pod wrażeniem!

napisał Bartek | 25.01.2013 21:14 | Odpowiedz...Ale ale: jeśli do finału zostanie zaproszonych najlepszych 40 osób, a zdyskwalifikowani zostaną słynni Biegoniowie, to znaczy, że kreska przesuwa się minimum do pozycji 42. I to mnie bardzo cieszy, bo 42. miejsce w eliminacjach zajął Kubuś Puchatek (jak kto nie wierzy - niech sprawdzi, bez kitu). Wprost doczekać się nie mogę - dzieci może wezmę?

napisał Bartek | 25.01.2013 21:24 | Odpowiedz@smyrf: ja nie wiem czy im ktoś w zeszłym roku coś powiedział, ale wiele osób pytało podczas finału "ej, a którzy to?". Sam byłem wśród pytających i jak mi pokazali którzy to to byłem rozczarowany - spodziewałem się że będą mieli wyraźny wygląd złoczyńców (no wiesz: dwudniowy zarost, plastry poprzyklejane na twarzy, dziary z trupią czaszką na ramieniu, ziemista cera...), a tu jakoś tak nijako wygladali. Rozczarowujące to było.

napisał Bartek | 25.01.2013 21:20 | OdpowiedzChciałem zwrócić Waszą uwagę, że w Sudoku wystąpił tylko jeden z braci Biegoni, dobra robota :)

napisał Paweł | 26.01.2013 17:00 | OdpowiedzNo no - jeden wystąpił, a wynik tak dobry, że... no właśnie, nie żebym coś sugerował. A że o całe 2 punkty zdobył mniej od Przemka to albo Przemek miał 40 st gorączki, albo nastąpiła jakaś inna magiczna okoliczność, że tak tego powiem. A na 51 miejscu para kolejna - wykrakaliśmy, chciałoby się rzec, bo tydzień temu też bardzo podobnie im poszło. Pewnie razem trenowali, heh. Mam nadzieję, że w przypadku panów Ch (no nieźle zabrzmiało) procedura będzie taka sama - może warto popatrzeć na rozwiązania zadania 7, które obaj mieli źle - może wiele wyjaśnić:-)

napisał Bartek | 26.01.2013 18:26 | Odpowiedzha! to ja bym się jeszcze przyjrzał pozycjom 22-24 z eliminacji do sudoku (akcja o kryptonimie SUS;) - para o tym samym nazwisku, przedzielona osobą o innym nazwisku - w tym samy czasie praktycznie przesłane rozwiązania i zadania rozwiązane również te same... to sie zaczyna robić konkurs dedektywistyczny a nie sudoku/łamigłówki ;)

napisał smyrf | 28.01.2013 01:35 | Odpowiedz@Smyrf: Nie wyciągałabym zbyt pochopnych wniosków na podstawie zachowania B, co do innych. Nie znam B. zupełnie, nie znam S. osobiście, tylko kiedys widziałam, ale pamiętam ich z GMiLa (konkurs organizowany na PWr, podobna tematyka). Mimo że młodsi ode mnie, to z genialnymi wynikami, zwłaszcza chłopak. Wydaje mi się, że po prostu są dobrzy;).

napisał Hanna | 28.01.2013 11:28 | OdpowiedzPartnerzy Fundacji:

Microsoft Britnet Pałac Domaniowski WhyBlack
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack