O nas

 

Fundacja Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej SFINKS

 

Numer KRS 0000381236

 

Fundacja Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej SFINKS została założona w marcu 2011 roku. Jest kontynuatorką działań Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Gier i Łamigłówek SFINKS założonego w 2004 roku przez Jacka Szczapa.

Od listopada 2013 roku Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

W skład Rady Fundacji wchodzą: Maria Glegoła Szczap oraz Tomasz Krajewski, a w skład Zarządu: Agnieszka Buczma (pełniąca funkcję Prezesa Zarządu), Łukasz Bożykowski.

Celem Fundacji jest popularyzacja gier logicznych i rozrywek umysłowych, poprzez organizację zawodów łamigłówkowych, w szczególności corocznych Mistrzostw Polski w Sudoku i Mistrzostw Polski w Łamigłówkach.

Jako członek World Puzzle Federation, międzynarodowej organizacji zrzeszającej miłośników łamigłówek z 45 krajów, SFINKS posiada wyłączne prawo do wyłaniania reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Łamigłówkach (World Puzzle Championship) oraz na Mistrzostwa Świata w Sudoku (World Sudoku Championship).

 

 

 

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Gier i Łamigłówek SFINKS

Stowarzyszenie powstało w sierpniu 2004 roku. Wymyślił je Jacek Szczap - animator ruchu łamigłówkowego od początku lat 90-tych, twórca wielu zmyślnych łamigłówek i pokręconych krzyżówek.

W 2006 roku SFINKS został członkiem World Puzzle Federation i uzyskał wyłączne prawo wyłaniania reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w rozwiązywaniu łamigłówek oraz na mistrzostwa świata w sudoku.

SFINKS zorganizował szereg masowych imprez łamigłówkowych:

Zawody organizowane przez SFINKSA zdobyły dużą popularność. Łącznie we wszystkich 14 imprezach wzięło udział kilka tysięcy osób, a każde kolejne przyciągały coraz większą liczbę uczestników. Do stowarzyszenia wstąpiło kilkudziesięciu członków, zaś wokół stowarzyszenia skupiła się grupa stałych sympatyków.

17 grudnia 2010 roku Jacek zmarł...

Partnerzy Fundacji:

Britnet LockMe ER Champ
Facebook - Odwiedź nas
Należymy do World Puzzle Federation WPF
Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright Sfinks 2012
Projekt i wykonanie: WhyBlack